30. септембар 2013.

''ДЕРБИ БЕЗ ПОБЈЕДНИКА''

Жеља дао и Жељи гол!
У оквиру 7.кола РФЛ Центар, у Добоју је одигран дерби првог дијела шампионата између домаће екипе '''Жељезничара'' и наше екипе ''Минерала''.
Гости су дошли без неколико стандардних првотимаца И.Јелића, Горановића, Вучића, Д.Поповића, тако да је тренер Милојевић на располагању имао свега 15 играча.
Сусрет је означен као меч високог ризика тако да смо већ на самом уласку у Добој били праћени полицијом. Осим једног детаља средином првог полувремена када је један камен са трибина полетио према Д.Јелићу, све је протекло у најбољем реду.

Вратимо се фудбалу.

Прво полувријеме је протекло  у тврдој игри на обе стране, тек пар прилика домаћих и ударац Стојановића поред гола је вриједно помена за првих 45 минута.

Почетак другог полувремена обиљежава до тада невидљив на терену главни арбитар меча.
Након што је домаћи играч погодио Милојевића у казненом простору, судија је показао на бијелу тачку због наводног играња руке(које је једино он видио). Лопту је узео Цвијетић и погодио за вођство домаћих.

Домаћи су наставили са нападима али нису створили озбиљну прилику. Како се крај утакмице ближио Минералови играчи су полако преузимали контролу на терену. Гачић је покушао у 80.минути , лопта је отишла поред гола.

84' ГООООООЛ: Аут са десне стране убацује Гачић до М.Поповића који главом пребацује до Стојановића , а овај шутира у доњи десни угао за 1:1. То је био осми гол Стојановића ове сезоне.
Посљедња минута утакмице, резервиста Томић излази сам на голмана Жељезничара, али голман је био спретнији у тој ситуацији, те Томић пропушта шансу утакмице.

На крају утакмица је завршена најреалнијим резултатом 1:1, тако да је тим са Бање Врућица задржао прво мјесто са 2 бода више од екипе из Добоја.

У сљедећем колу на ''Кисељак'' долази ОФК ''Придјел''.

23. септембар 2013.

''РУТИНСКИ ЗА ПРВО МЈЕСТО''

У оквиру 6.кола РФЛ Центар фудбалери ''Минерала'' уписали су и шесту побједу. Овога пута на стадиону ''ЗТЦ Бања Врућица'' поражена је екипа ''Врањак''. Ово је била 27 узастопна побједа на стадиону са умјетном подлогом.
Шеф Милојевић је извео нешто измјењених стартних 11 у односу на претходне мечеве. Капитен Јелић и Шакановић изостали су због картона.

Почетак меча је показао у којем ће смјеру утакмица ићи.
Послије само 180 секунди домаћи долазе до предности, Вучић улази у казнени простор , додаје нашем најбољем играчу ове сезоне Стојановићу, који са десет метара постиже свој седми гол ове јесени за 1:0.

Водећи гол је дао ''вјетар у леђа'' нашим момцима те су наставили са нападима на гол гостију.
15.Минута: Стојановић улази у шеснестерац, дрибла једног, другог пролази али овај га руши и судија показује на бијелу тачку. Лопту узима најбољи стријелац клуба прошле сезоне,Вучић, међутим, гостујући чувар мреже брани његов ударац, на одбијену лопту налијеће Горановић али голман и то брани.
До краја полувремена треба истаћи неколико покушаја Човића ,Вучића али резултат је остао непромијењен.

Друго полувријеме иста слика као и прво, играла се''викторија'' испред гола гостију.
58.Минута: Најбољи појединац утакмице Славиша Човић добија лопту на 20 метара, пролази једног, пролази и другог гостујућег играча и рутински поставља коначан резултат утакмице 2:0.
До краја меча одличне шансе су имали Вучић, Горановић, а треба истаћи и стативу Човића као и његов шут поред гола на крају утакмице.

Све у свему још једна више него заслужена побједа којом смо  преузели лидерску позицију са максималних 18 бодова.
У сљедећем колу очекује нас велики дерби у Добоју против другопласираног ''Жељезничара'' који има 16 бодова.

18. септембар 2013.

'' ПОСЈЕТА СТАДИОНУ ''КАМП НОУ'' (ФОТО)

Док су наши момци ''гинули'' по терену у претходна два кола и остварили двије нове побједе, редакција блога није била у могућности да испрати сјајне наступе фудбалера Минерала. Али је имала прилику да посјети стадион ФК ''Барселона'' ''Камп Ноу'', па ево неколико фотографија са тог велелепног комплекса.

Златна копачка Лионела Месија

Мјесто гдје играчи дају изјаве након утакмице.

ФК ''Младост''
Након успјешно одрађеног домаћег задатка у прошлом колу, у овом колу наш тим иде на ново гостовање.
У суботу, 09.08.2013. са почетком од 16:30 часова, ФК ''Минерал'' игра утакмицу у Српској Тишини против екипе ''Младости''.
Домаћин утакмице заузима 11.мјесто, након три кола има само један освојени бод. Ово ће им бити трећа овосезонска домаћа утакмица, у досадашње двије играли су 1:1 са ''Озреном'' и поражени су 2:6 од ''Хајдука''.
Гости са Бање Врућице, заузимају 3.мјесто са максималним учинком. Славили су на свом једином гостовању у Пакленици резултатом 1:0.
Екипа нашег блога неће ићи на утакмицу, с обзиром да главни новинар екипе одлази на путовање у Шпанију.
Желимо да пожелимо много среће нашем тиму уз поруку ''САМО ГАЗИ''.

02. септембар 2013.

''МИНЕРАЛ ЈЕДВА СА СКУГРИЋЕМ''

Фудбалери Минерала су у трећем колу РФЛ Добој уписали и трећу побједу. Овога пута пред домаћом публиком, теже него што се очекивало је савладан '' Скугрић''.
Шеф стручног штаба Милојевић указао је прилику истој екипи као и у Пакленици.
Драган Вучић, једини стријелац на мечу.
Прво полувријеме наши момци су одиграли одлично, створено је безброј шанси али је  постигнут само један гол. Покушавали су Човић два пута са дистанце, Дејан Јелић два пута погађа пречку из слободног ударца, Стојановић је покушао шутевима, Симић је био у доброј прилици али ниједна лопта није завршила иза леђа гостујућег голмана. Једини гол на мечу дјело је Драгана Вучића у 11.минути, када је у петерцу примио лопту ,на асистенцију Гачића и рутински матирао гостујућег чувара мреже.

Очекивало се да ће домаћи фудбалери у истом ритму наставити и друго полувријеме, али дешава се несхватљив пад у игри.
Гости су преузели иницијативу и створили су неколико 100% шанси, на срећу домаћих навијача резултат се није мијењао.
Два пута је статива била савезник тима са Бање Врућице, а неколико шанси је одлично зауставио голман Омеровић, који је поново израстао у јунака утакмице. На крају меча Стојановић је имао добру прилику али је гостујући голман добро реаговао.

Ово је била 25. побједа у 25 утакмица на стадиону ЗТЦ Бања Врућица, уједно ово је била и најнеубједљивија побједа од свих 25.

Минерал је остварио и трећу побједу, али и даље заузима 3.мјесто са максималним учинком као и екипе ''Жељезничар'' и ''Црвена звијезда'' који имају бољу гол разлику.

У сљедећем колу наш тим гостује у Српској Тишини код екипе Младости.