'' ДЕБАКЛ У ГАЈЕВИМА''

Дејан Јелић, није
могао сам много
тога промијенити.

Након шокантног пораза у прошлом колу, фудбалери Минерала отишли на гостовање у Гајеве код екипе ''Црвене звијезде'', с надом да могу исправити грешке из претходне утакмице. Тренер Милојевић није могао да рачуна на шесторицу важних играча( Стојановић, Гачић, Милојевић, Поповић, Ковачевић,Симић) те је у Гајеве дошао са свега 15 играча, с тим да добар дио и њих није био спреман.
 Домаћи су прије овог кола заузимали десето мјесто, а наша екипа прво. Али, на терену је слика била обрнута.

Првих пола сата , протекло је у доминацији нашег тима, али није створена није конкретна шанса. Након тога домаћи убацују у брзину више, те прво погађају стативу а онда креће потоп ''жуте подморнице''.

36' Неуспјешну офсајд замку користи Станковић који излази сам пред Омеровић и рутински га матира.

Домаћи су наставили да нападају и у другом полувремену, и да није било расположеног Омеровића , гости са Бање Врућице би доживили праву бламажу.

58' Грешка Поповића у средини терена, контра-напад користи Бојановић и повећава резултат на 2:0.

90'+ Завршни ударац играчи ''Минерала'' добијају у судијској надокнади. Прво Савић погађа за 3:0, а минут послије Илић поставља коначан резултат утакмице 4:0.

Шта је узрок овако високог пораза, да ли одсуство већег броја играча или недовољна спремност оних који су играли ,то је на шефу Милојевићу да ријеши.
Након првог домаћег пораза у прошлом колу, у овом смо уписали и први гостујући.

Захваљујући овом поразу ''Минерал'' је пао на друго мјесто са два бода заостатка за водећом ''Требавом''.

У сљедећем колу на Бању Врућицу долази ФК ''Посавина'' Милошевац''

27.10.2013.
11.Коло РФЛ Центар

ФК ''Црвена звијезда'' Гајеви- ФК ''Минерал'' 4:0
1:0 Станковић(36)2:0Бојановић(58) 3:0 Савић(90) 4:0 Илић(90+2)

ФК ''Минерал'' Омеровић, Ђукић, Деспић(од 46' Д.Ковачевић) И.Јелић, М.Поповић, Горановић, Шакановић, Човић, Томић(од 77' Шкребић) Вучић,Д.Јелић
тренер: В.Милојевић
жути картони: Томић, Ђукић, Д.Јелић

21. октобар 2013.

ШОК НА БАЊИ ВРУЋИЦИ!!!

Капитен Симић
Првих 11

Након 28 утакмица(2520 минута) и 28 побједа, фудбалери Минерала доживјели су први пораз на стадиону ЗТЦ Бања Врућица. Остаће записано да је 20.10.2013. ФК ''Наша крила'' постала прва екипа која је са ''пластике'' однијела не један, него сва три бода.

У оквиру 10.кола РФЛ Центар, ''Минерал'' је доживио први овосезонски пораз.
Како описати ову бурну утакмицу , пуну тензија, која умало није завршила прије истека 90.минуте.

Тренер Милојевић у овом мечу није могао да рачуна на капитена Јелића, те Горановића, док је Стојановића оставио на клупи због повреде.

Првих пола сата је протекло без већих прилика, домаћи су доминирали у посједу , док су гости предњачили у приговарању судијској тројки.
Најбоље шансе пред крај полувремена пропуштају Човић, који након једног слалома неуспјева савладати голмана, и Вучић који погађа стативу ударцем са 16 метара.

Друго полувријеме настављено притиском, али без праве реализације. Вријеме је све брже пролазило, домаћи су постајали нервознији , гости користе сваку прилику да испровоцирају домаће а главни арбитар полако губи контролу над утакмицом.

79' 0:1, Неписано правило каже ако не искористиш своје шансе слиједи казна. Тако је и било , контра-напад гостију користи Марио Паравац и доноси велику радост за госте.

82' Сви сукоби током меча кулминирали су у 82'. Код гола гостију дошло је до сукоба играча, тешко је ту рећи ко је кога гурнуо, које коме спомињао чланове породице. Домаћи нервозни, гости покушавају да исценирају сваку ситуацију, судија је и овако био ''изгубљен'' тако да тек сада није знао шта да ради? Након смиривања ситуације  је подијелио картоне онима који су му били најближи, тако да је ''најдебљи'' крај извукао Стојановић који је добио други жути након само 35' минута проведених у игри. Код гостију стријелац гола Паравац је такође искључен. Жуте картоне добили су Симић, Ковачевић, Омеровић.

Меч је настављен , Човић погађа стативу, покушао је Симић али данас нас није хтио гол.

Гости одлазе задовољни са три бода, у нашем табору невјерица након пораза. Али како то код нас бива, пораз и дешавања на мечу су брзо заборављена, те су домаћи и гостујући фудбалери наставили дружење у просторијама ФК''Минерал'' уз пиво и чорбу капитена Јелића

''Минерал'' је задржао прво мјесто са само једним бодом више од екипе ''Требава'' Осјечани. У сљедећим колу наши момци гостују у Гајевима код екипе ''Црвена звијезда''.

ФК ''МИНЕРАЛ''-ФК''Наша крила'' Костајница
0:1 Марио Паравац 79'
жути картони: Омеровић,Ковачевић,Деспић,Милојевић, Поповић, Симић
Црвени картон : 82' Стојановић(Мин) Паравац(Кри)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Ковачевић, Милојевић(од 62' М.Поповић)Деспић, Д.Поповић, Шакановић, Гачић, Јелић(од 45' Стојановић)Човић, Вучић, Симић(кап)
тренер: Владо Милојевић

16. октобар 2013.

''СИМИЋ ''СРУШИО'' ЦРВЕНУ ЗВИЈЕЗДУ''

Омеровић, поново један од најбољих
на мечу!
У оквиру 9.кола РФЛ Центар, фудбалери Минерала остварили су осму првенству побједу. Овога пута на тешком гостовању у Обудовцу пала је екипа ''Црвена звијезда'' минималним резултатом 1:0.
Иако су гости наступили без тројице важних играча(Стојановић, Гачић,Деспић) шеф стручног штаба Милојевић је поново сјајном тактиком успио да надмудри противника. Послије неколико мечева одсуства у поставу се вратио Данијел Поповић.

Утакмица није обиловала великим приликама, али је зато домаћа екипа показала грубу игру у већем дијелу меча, што главни арбитар често није санкционисао.
Домаћи су боље отворили утакмицу са двије добре прилике, али је Омеровић сјајно реаговао.
Средином првог полувремена Симић је имао добру прилику ,али је слабо шутирао из повољне ситуације.

35мин: Лопту на центру прима Костелић...пардон то је био Човић, који пролази једног, па другог, дриблинг ''пролети'' и трећи, опа оде и четврти, долази до шеснестерца асистира Симићу, а он рутински рјешава ситуацију 1на 1 за 0:1 и радост на клупи гостију. Да је Човић копачке замијенио скијама вјероватно не би погријешио , чини се да би му слалом био главна дисциплина.

Друго полувријеме још сиромашније него прво, домаћи скоро да нису ни створили шансе ,а и оно што су покушали је завршило у рукама Омеровића. ''Минерал'' је имао два добра ударца преко Шакановића али се резултат није мијењао.

Треба истаћи да је наш тим одиграо борбено, дисциплиновано  током читавих 90 минута и да је потпуно заслужено донио три бода из Обудовца.

Тим са Бање Врућице задржао је 4 бода предности у односу на екипу ''Требаве''.

У сљедећем колу наш тим ће дочекати екипу ''Наша Крила'' Костајница.

ФК ''Црвена звијезда'' Обудовац- ФК ''Минерал'' 0:1
35' Јоргован Симић 0:1

ФК ''Минерал'': Омеровић, Г.Ковачевић, И.Јелић, Милојевић, Горановић(од 81' Ђукић) Шакановић, Поповић, Д.Јелић(од 86' Томић) Симић, Човић, Вучић(од 90' Д.Ковачевић)

жути картони: И.Јелић, Поповић

08. октобар 2013.

''ЖУТА ПОДМОРНИЦА ПЛОВИ КА ЈЕСЕЊОЈ ТИТУЛИ! ВЕТЕРАНИ УВЕЛИЧАЛИ ПОБЈЕДУ!''

m/watch?v=ssIjAMEfd80&feature=youtu.be

Генерација фудбалера Минерала из сезоне 1969-1970, која је те сезоне играла у трећој лиги СФР Југославија, била је специјални гост на утакмици 8.кола РФЛ Центар, између домаћег Минерала и екипе ОФК'' Придјел'' из Доњег Придјела. Предсједник клуба Саво Бубић подијелио је признања тадашњим играчима, за највећи успјех у историји клуба. Почетни ударац на мечу извели су тренер и капитен те генерације, Перо Ковачевић и Здравко Јотановић- Цака.

''Побједа за +4''

Утакмица је почела  са двије велике прилике за домаћине, прво је шут Ковачевића главом са 5 метара тешком муком одбранио голман, пар минута касније Симић главом погађа пречку.

39мин: Стојановић пасом са центра игралишта у казненом простору проналази Гачића, који мајсторским ударцем под пречку доводи наш тим до вођства.(1:0)

45мин: Деспић фантастично проналази Ковачевића у шеснестерцу гостију, овај прима лопта али га гостујући штопер непрописно зауставља, а главни арбитар показује на бијелу тачку. Лопту узима Симић и рутински повећава предност на 2:0.

60мин: Вучић улази у казнени простор , враћа лопту назад до Стојановића а овај у свом стилу ударцем са 16 метара постиже свој девети овосезонски гол за 3:0.

63мин: Три минута послије стављена је тачка на ''и''  ове утакмице. Симић излази 1 на 1 са гостујућим голманом и поставља коначан резултат 4:0. То је био његов други погодак на утакмици чиме је добио епитет играча утакмице.

До краја домаћи су покашали преко Гачића, Стојановића и Вучића али се резултат није мијењао.

Тренер  Милојевић указао прилику истим играчима као и у прошлом колу у Добоју, а прилику са клупе су добила три Драгана(Горановић,Вучић и Ковачевић)

Овом побједом тим са Бање Врућице повећао је предност на табели на +4 у односу на ''Требаву'' и + 5 у односу на ''Жељезничар''.

Била је ово 28 узастопна побједа на стадиону ЗТЦ Бања Врућица.

У сљедећем колу наши момци гостују у Обудовцу код ''Црвене Звијезде''.