Данијел Поповић, неухватљив за играче Хајдука!

''Мртва'' трка за шампиона се наставља!

Фудбалери Минерала доживјели су трећи овосезонски пораз у Баткуши.
Тренер Дујаковић у овоме мечу није могао да рачуна на Стојановића, Нинковића, М.Поповића, те је у Баткуши имао свега 13 играча.

Али ни то није зауставило наше момке да доминирају током читаве утакмице и ...на крају доживе пораз.

Прво полувријеме сјајне три прилике је имао повратник у екипу Симић, али изгледа да се изостанак са терена осјетио на њему. Три пута је био у мат позицији, један на један са домаћим голманом али га није успио савладати! Двије лопте су завршиле поред гола, а једну је одбранио голман. Било је још шанси, Гачић је покушао из слободног ударца, корнери, играчи каснили на лопте, голман је хватао на линији, свашта се дешавало али срећа није била савезник фудбалера Минерала.

36.минута: Казна за све промашаје је стигла. Домаћи изводе корнер, гужву у казненом простору најбоље користи домаћи штопер Илинчић који доводи свој тим до вођства.

Друго полувријеме потпуна офанзива наше екипе. Данијел Поповић најбољи појединац меча, пролазио је домаће играче као чуњеве, међутим ни то није помоглу тиму са Бање Врућице  да постигне гол! Сувишно је више набрајати прилике нашег тима јер лопта једноставно није хтјела на гол.

Утакмица је била фер и коректна са неколико оштрих стартова. Домаћа публика је била фер према нашим играчима, сем једног ''навијача'' који је константно вријеђао службена лица(судије) , тренера и наше играче на клупи, али изгледа да такви људи нису били на часовима лијепог понашања.

Овим поразом ФК ''Минерал'' поново је пао на друго мјесто са истим бројем бодова као и првопласирана ''Требава'' али тим из Осјечана има бољу гол-разлику!

У сљедећем колу наш тим поново гостује, овога пута у Врањку код истоимене екипе! Борба за титулу се наставља.

ФК ''Хајдук'' Баткуша- ФК ''Минерал'' 1:0
1:0 Илинчић(36)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Ковачевић, Горановић, Деспић, И.Јелић, Шакановић, Гачић, Д.Поповић, Д.Јелић, Симић, Вучић
тренер: Зоран Дујаковић
црвени картон: тренер Дујаковић у 70'.

27. март 2014.

''ПРЕКО ТИШИНЕ ДО +3''

''Минерал'' тешко сломио бункер гостију''

Младенко Деспић
У утакмици за заборав, фудбалери Минерала уписали су 11. побједу у првенству и преузели прво мјесто.

''Фењераш'' из Тишине се храбро бранио током читаве утакмице, али и поред лоше игре домаћих ипак су доживјели пораз. Није то био ни близу савршен дан наших играча ,али ипак је најбитније да се остварила побједа.

Играло се готово читаву утакмицу испред гола гостију, који су у неким ситуацијама имали много среће. М.Поповић је погодио пречку, Шакановић стативу. Пријетили су и Гачић, Д.Јелић, Стојановић, В.Јелић ударцима са дистанце али ниједна није завршила иза леђа гостујућег голмана. Готово сви играчи ''Младости'' бранили су се у свом шеснестерцу, али су ипак поражени.

21.минута: Драган Вучић се пробио по десној страни и шутирао са неких 10 метара за вођство домаћина. Био је ово његов шести погодак ове сезоне.

84.минута: Корнер, највиши у шеснестерцу је био Вучић , који лоше удара главом, лопта се одбија до Деспића, а овај у свом стилу главом поставља коначан резултат утакмице 2:0. Ово је први гол Деспића ове сезоне!

Захваљујући поразу највећег конкурента екипе Требаве у Придјелу резултатом 2:1, ''Минерал'' је поново преузео прво мјесто са три бода више од екипе из Осјечана.

У сљедећем 18. колу,већ у недјељу, ФК ''Минерал'' гостује у Баткуши код ФК ''Хајдук''.

ФК ''Минерал''- ФК ''Младост'' Тишина 2:0
1:0 Драган Вучић(21)
2:0 Младенко Деспић(84)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Д.Поповић, Деспић, М.Поповић, Горановић, Шакановић(од 86' Томић), Нинковић, Гачић, Стојановић(од 63' И.Јелић), Д.Јелић(од 46' В.Јелић), Вучић
тренер: Дујаковић

жути картони: М.Поповић, Деспић

23. март 2014.

'' ПОСТИЋИ ГОЛ- НАЈВЕЋА ЕНИГМА?''

Након 16. одиграних кола у РФЛ Центар је јасно да ФК ''Минерал'' има убједљиво најбољу одбрану у лиги, али да има великих, ВЕЛИКИХ проблема у реализацији шанси.

''Скугрићка тврђава остала је неосвојена''

На данашњем гостовању Минерала у Скугрићу код истоимене екипе, тешко је описати шта су све наши фудбалери промашили.

Прво полувријеме прошло је у изједначеној игри на обе стране, наше се биле много боље. Домаћи су упутили неколико удараца које је Омеровић сигурно одбранио. Наши су покушавали преко Деспића, Стојановића, Нинковића, Горановића али резултат се није мијењао. Стварно је невјероватно шта је Драган Вучић промашио пред крај првог полувремена, Шакановић је асистирао петом а Вучић са два метра промашује празан гол!!!

Друго полувријеме потпуна доминација фудбалера са Бање Врућице. Стојановић је покушао неколико пута  фантастичним ударцима са дистанце, лопта је завршила поред гола. Деспић је након прекида два пута главом шутирао преко гола. Још су покушавали Јелић, Гачић, Вучић... Домаћи су два пута из контра напада покушавали, Омеровић је поново био на мјесту!

Утакмица је завршена 0:0!

Након овог ремија, ''Минерал'' и ''Требава'' заузимају прва два мјеста са по 34 бода, с тим што екипа из Осјечана има бољу гол- разлику.

Времена за разочарења нема, јер већ у сриједу су нови изазови. Прилику за поправни наши момци ће имати на домаћем терену против ФК ''Младост'' Тишина!

ФК ''Скугрић''-ФК ''Минерал'' 0:0

жути картони: И.Јелић, Нинковић

ФК ''Минерал'': Омеровић, Д.Поповић, М.Поповић, Деспић, Горановић, Нинковић, Шакановић, Стојановић, Гачић, Вучић, Д.Јелић(од 82' Томић)

16. март 2014.

''ВУЧИЋ И ГОРАНОВИЋ ЗА ПРВО МЈЕСТО''

''Озрен'' поново пао на ''пластици''

Драган Горановић
       У 15.колу Регионалне лиге Центар, фудбалери ''Минерала'' су на домаћем терену савладали старог знанца екипу ФК ''Озрен'' Пакленица.

Наша екипа поново је одиграла сјајну утакмицу. Прво полувријеме протекло је у потпуној доминацији наших фудбалера, али нису успјели постићи погодак. Шансе су се редале као на траци, Вучић, Стојановић, Д.Поповић, Нинковић су покушавали , из близине, из даљине али резултат се није мијењао. Гости су имали добру прилику из контра-напада али су се спетљали у завршници.

У другом полувремену ''жута подморница'' је коначно кренула да реализује своје прилике.

62. минута: Слободан ударац са лијеве стране са неких 25 метара, изводи Гачић, најбоље се сналази Драган Вучић, који главом сјајно погађа за вођство домаће екипе.

79. минута: Сјајна акција екипе са Бање Врућице, Стојановић одлично убацује са 20 метара Горановићу, који се убацио из другог плана, а капитен рутински матира гостујућег голмана са пет метара и резултат је 2:0!

87.минута: Стојановић додаје резервисти Ђукићу , који сјајно асистира Вучићу ,а овај са пет метара постиже свој пети гол ове сезоне, те поставља коначан резултат утакмице 3:0. Вучић са своја два гола данас је потврдио да се налази у доброј форми, те је поново заслужио епитет играча утакмице.

''Минерал поново први''

Након два одиграна кола у прољећном дијелу првенства, наша екипа је успјела да заостатак од четири бода(-4) претвори у предност од два бода(+2) у односу на екипу ФК ''Требава''  Осјечани. Екипа из Осјечана након домаћег пораза од Минерала у прошлом колу, у овом су поражени на гостовању код екипе ''Врањак''! Два бода предности, врата друге лиге су широм отворена.

У сљедећем колу ФК ''Минерал'' гостује у Скугрићу код истоимене екипе.

ФК ''Минерал''-ФК ''Озрен'' Пакленица 3:0

1:0 Вучић(62) 2:0 Горановић(79) 3:0 Вучић(87)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Ковачевић(од 73' Ђукић), Деспић, М.Поповић, Горановић, Д.Поповић(од 88' Томић), Шакановић, Нинковић, Стојановић, Гачић, Вучић
жути картон: Ковачевић

09. март 2014.

''ВУЧИЋ РИЈЕШИО ДЕРБИ''

''Велики дерби, велика побједа''

Драган Вучић
      У првој утакмици прољећног дијела првенства, у великом дербију , на стадиону гдје дуго нико није освојио бода, фудбалери ''Минерала'' освојили су сва три.

Јесењи првак РФЛ Центар ,ФК ''Требава'' Осјечани, дочекала је другопласирану екипу ФК ''Минерал'' са 4 бода предности.
''Минерал'' је наступио без Д.Јелића и Стојановића, али то их није спријечило да одрже још једну фудбалску лекцију екипи из Осјечана, само овога пута на њиховом терену.

У првом полувремену наш тим је доминирао на средини терена, добре прилике су имали Вучић ,који је сам изашао на голмана домаћих али је чувар мреже то зауставио. Гачић је из слободног ударца са неких 30 метара погодио пречку. Домаћи су такође погодили пречку у првом полувремену.

Друго полувријеме, ''Минерал'' је имао више прилика, двије добре шансе није искористио М.Поповић послије прекида. Играчи ''Требаве'' нису искористили фантастичну прилику, када је нападач домаћих изашао сам на Омеровића, шутирао поред њега , али је лопта погодила стативу.
Како то у фудбалу бива , услиједила је казна.

72.минута: Корнер за домаће, лопту избацује наша одбрана до центра гдје је био Данијел  Поповић, који је сјајно истрчао контру, на десној страни је упослио Драгана Вучића, а наш нападач рутински матира домаћег голмана, за велико славље на клупи наше екипе!!!

До краја утакмице, било је прилика на обе стране, али се резултат није мијењао.
Треба похвалити стандардно сјајног голмана Омеровића, беспријекорну одбрану на челу са Деспићем,Ковачевићем, М.Поповићем,Горановићем, касније И.Јелићем, сјајни везни ред предвођен Нинковићем, Шакановићем, Д.Поповићем,Гачићем, и сјајним нападачем Д. Вучићем и Милојевићем.

Играч утакмице је Драган Вучићем који је поред постигнутог гола одиграо фантастично цијелу утакмицу.

Овом побједом фудбалери ''Минерала'' остали су на другом мјесту али са само једним бодом заостатка за водећом ''Требавом''.

ФК ''Требава'' Осјечани- ФК ''Минерал'' 0:1
0:1 Драган Вучић 72'
ФК ''Минерал'': Омеровић, Г.Ковачевић, Деспић(од 68' Јелић),М.Поповић, Горановић, Шакановић, Нинковић, Д.Поповић, Гачић(од 90' Томић) , Милојевић(од 90' Ђукић), Вучић

У сљедећем колу ФК''Минерал'' дочекује екипу ФК ''Озрен'' Пакленица.