29. април 2014.

''ГОЛЕАДА НА БАЊИ ВРУЋИЦИ''

Жељко Стојановић

'' Минерал замало од готовог направио вересију''

Сјајну утакмицу 22.кола РФЛ Центар на Бањи Врућици одиграли су ФК ''Минерал'' и ФК ''Црвена звијезда'' Обудовац.

Гледаоци су видјели добру, фер и коректну утакмицу са седам голова.
Иако је наш тим могао много раније да ријеши утакмицу, тек у посљедњим секундама је успио да упише 14. овосезонску побједу.

Сусрет није обиловао са великим приликама. На почетку меча покушали су ударцима, Нинковић и Стојановић.

23.минута: Слободан ударац са лијеве стране изводи Гачић, највиши у скоку је И.Јелић, који асистира Симићу, а овај главом сјајно шутира и доводи домаћи тим у вођство.

32.минута: Одлична акција гостију, Јосиповић излази пред Омеровића и мајсторски га матира за 1:1.

40.минута: Готово идентична ситуација као код првог гола Минерала. Гачић са исте позиције изводи слободан ударац , овога пута највиши у скоку је био Ковачевић, који својим првим овосезонски голом доводи у вођство тим са Бање Врућице.

Резултат првог полувремена је био 2:1 за ФК ''Минерал''.

Наставио је наш тим са притиском на гол гостију у другом полувремену.

66.минута: Вучић пробија по десној страни , улази у шеснестерац, асистира Стојановићу који повећава резултат на 3:1.

Када су сви мислили да ће домаћа екипа мирно привести сусрет крају, дешава се несхватљив пад у игри нашег тима , што гости одлично користе.

72.минута:Потез утакмице! Домаћи гријеше на средини терена, лопту узима Саво Симић и феноменалним ударцем са готово пола терена хвата ''на спавању'' Омеровића и смањује резултат на 3:2.

Као да је тај гол шокирао Минералове играче, а гостима дао ''крила''

79.минута: Још једна узета лопта гостију, контра-напад својим другим поготком на утакмици реализује Јосиповић, резултат је 3:3.

Гости су имали још једну одличну прилику ,да у потпуности преокрену резултат, али се њихов играч није снашао пред голом Омеровића. Наши момци су нашли снаге да казне тај промашај.

90+1. Кошаркашким рјечником речено, наш тим је побиједио са ''звуком свирене''. Гачић је сјајно пробио по лијевој страни, додаје до резервисте Томића, који упошљава Стојановића , а он је поново сигуран реализатор, за велико славље домаће публике и играча. Коначан резултат је 4:3. Стојановић је својим 12. овосезонским голом сачувао наш тим на првом мјесту.

Нова побједа је уписана теже него што се очекивало. До краја су још четири кола. ''Минерал'' заузима прво мјесто са једним бодом више од ''Требаве'' из Осјечана.

У сљедећем колу наш тим иде на тешко гостовање у Костајницу код екипе ''Наша крила''.

ФК ''Минерал''- ФК ''Црвена звијезда'' Обудовац 4:3
1:0 Симић(23) 1:1 Јосиповић (32) 2:1 Ковачевић (40) 3:1 Стојановић(66) 3:2 Симић (72) 3:3 Јосиповић(79) 4:3 Стојановић(90)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Д.Поповић, М.Поповић, Јелић, Ковачевић, Шакановић, Нинковић, Стојановић, Гачић, Симић, Вучић (од 86' Томић)
тренер: Дујаковић
жути картон: Д.Поповић

20. април 2014.

'' ПОРАЗ У ПРИДЈЕЛУ''

Јасмин Омеровић

Фудбалери Минерала у 21.колу Регионалне лиге Центар уписали су четврти овосезонски пораз, у Доњем Придјелу, екипа ОФК ''Придјел'' била је боља резултатом 3:2.

Треба прво рећи да су услови за игру били на ивици регуларности, превисока трава и локве на одређеним дијеловима терена су били вјероватно главни адут домаћина у овом сусрету.

А, судијска тројка Радић(главни), Максимовић и Стојановић као да се у путу нису срели. Катастрофално суђење у неким тренуцима и крајње скандалозно помоћника(до публике) који је махао офсајде наших играча и кад лопта није била код нас, а ни главни није био ништа бољи. Други помоћник је покушавао дијелити правду али се нашао на удару домаћих играча , што је изазвало прекид...нешто касније о томе.

Вратимо се фудбалу... Већ на старту Симић у одличној шанси шутира поред гола.

11.минута: У првом озбиљнијем нападу домаћих, М.Поповић руши домаћег играча а главни арбитар оправдано досуђује најстрожу казну.
Сигуран са бијеле тачке је био Гаврић за 1:0.

Два сјајна ударца по гол домаћих имали су Шакановић (лопта прошла тик поред стативе) и Нинковић (одбранио голман)
28.минута: Контра-напад екипе из Доњег Придјела, а ту шансу користи Лазић и повећава резултат на 2:0.

44.минута: Центаршут наше екипе руком зауставља домаћи играч ... и пенал. Сигуран са 11 метара је Горановић који смањује резултат на 2:1. То је и био резултат првих 45.минута.

Наставили су наши момци у другом полувремену да врше притисак на гол домаћина, али опет једна кобна грешка и контра-напад...

57.минута: Један на један са Омеровићем излази Озренко Николић , и резултат је 3:1 за домаћина.

73.минута: ПРЕКИД... На интервенцију помоћног судије(до клупе) због приговора играч домаћих Глигорилић добија други жути и искључујићи по њега картон. Након тога, нападач домаћих Николић је готово насрнуо на истог тог помоћника, упутивши му салве увреда , те на поновну интервенцију помоћника, Николић добија директан црвени картон. Тада креће опсада судијске тројке од стране домаћих играча, те исти  тај помоћник захтјева прекид утакмице, док не дође  полиција.

И тако је утакмица настављена послије 25 минута.

90.минута: Симић је успио само да ублажи пораз наше екипе 3:2.

''Минерал остао први''

Захваљујући резултату у Милошевцу , Посавина-Требава 2:2, тим са Бање Врућице је задржао прво мјесто са само једним бодом више од екипе из Осјечана. И посљедњих пет кола предстоји нам рововска борба за титулу.

ОФК ''Придјел'' Доњи Придјел- ФК ''Минерал'' 3:2
1:0 Гаврић(11-пен)2:0 Лазић( 28) 2:1Горановић (44-пен)3:1 Николић (57) 3:2 Симић(89)
црвени картон: Глигорилић, Николић(ОФК Придјел) 73'
жути картони: М.Поповић, Д.Поповић, Нинковић

ФК ''Минерал'': Омеровић, Горановић, М.Поповић, Јелић, Ковачевић, Шакановић, Нинковић, Стојановић, Гачић, Симић, Д.Поповић

П.С:    СРЕЋНО СКЛАПАЊЕ БРАКА НАШЕМ ГОЛМАНУ ЈАСМИНУ ОМЕРОВИЋУ И ЊЕГОВОЈ ЖЕНИ, ЖЕЛИ МУ ФК ''МИНЕРАЛ''!

14. април 2014.

''МИНЕРАЛ БОЉИ ОД ЖЕЉЕЗНИЧАРА''

''6 утакмица до титуле''

У дербију 20.кола РФЛ Центар одиграном на Бањи Врућици, првопласирани ''Минерал'' савладао је добојски ''Жељезничар'' резултатом 3:1.

Наш тим је боље почео утакмицу, у 12.минути Стојановић је запријетио добрим ударцем са 25 метара, већ минут касније...

13.минута: Стојановић сјајно асистира Д.Поповићу, који ситуацију 1 на 1 рутински реализује за вођство нашег тима 1:0. Била је ово осма асистенција Стојановића и први гол Данијела Поповића ове сезоне!

Наставио је Минерал са притиском на гол гостију, али  без конкретне шансе. Нису ни гости били безопасни.

38.минута: Слободан ударац са неких 20 метара за тим из Добоја. Оливер Цвијетић велемајсторски шутира у горњи десни угао голмана Омеровића. Феноменалан ударац за поравнање резултата 1:1.

То је био резултат првог полувремена 1:1.

Друго полувријеме тим са Бање Врућице је играо ангажованије, са већом жељом за побједом од гостију.

66.минута: Кумовска веза је прорадила! Гачић изводи слободан ударац са десне стране, највиши у скоку је Стојановић ,који  главом поспрема лопту иза леђа чувара мреже гостију за 2:1. Био ово десети гол Стојановића ове сезоне, са којим је прекинуо голгетерски пост(11 утакмица без постигнутог гола)!

73.минута: На безопасан центаршут , голман Жељезничара катастрофално реагује(испада му лопта из руке) , што искориштава Симић те поставља коначан резултат утакмице 3:1 . Ово је био шести гол Симића ове сезоне.

До краја утакмице, било је прилика на обе стране, Добојлије су имале неколико шанси, али је Омеровић био на висини задатка. Треба истаћи да се наш нападач Вучић поштено испромашивао на овој утакмици.

Ово је била 13. овосезонска побједа Минерала, чиме су задржали прво мјесто са два бода више од Требаве из Осјечана.
До краја првенства је остало још шест кола, шест важних утакмица у борби за титулу, шест корака до друге лиге.

Сљедећу утакмицу наш тим игра у суботу, у Доњем Придјелу, против ОФК ''Придјела'', док главни конкурент за титулу ''Требава'' гостује у Милошевцу код ''Посавине''!!!

20.коло РФЛ Центар
Стадион ''ЗТЦ Бања Врућица АД ''

ФК ''Минерал'' Бања Врућица- ФК ''Жељезничар'' Добој 3:1
1:0 Д. Поповић(13) 1:1 О.Цвијетић(38) 2:1 Ж.Стојановић(66) 3:1 Ј.Симић(73)

ФК ''Минерал''': Омеровић, М.Поповић, И.Јелић, Деспић, Ковачевић, Гачић, Стојановић, Горановић(од 65' Д.Јелић), Д.Поповић, Симић(од 82' В.Јелић), Вучић(од 82' Томић)
жути картони: Деспић, Симић

07. април 2014.

'' ФК ''ВРАЊАК'' - ФК ''МИНЕРАЛ'' 0:1''

Драган  Горановић

'' Драган Горановић- човјек одлуке''

Стадион  ''Центар'' у Врањаку било је мјесто гдје су фудбалери Минерала уписали 12. овосезонску побједу и поново се вратили на чело првенствене табеле.
По сјајним  условима за игру, пред око стотињак гледалаца, видјели смо добру фудбалску представу са обе стране. ''Минерал'' је на овај меч дошао без иједног класичног нападача , али су се у тим вратили Стојановић и Нинковић. Тренер Дујаковић је због суспензије овај меч морао да посматра са трибина.

Првих 45 минута наш тим је имао теренску иницијативу, са неколико прилика. Нинковић је покушао ударцем са дистанце, али је лопта отишла преко гола. Стојановић се у једној прилици није добро снашао у казненом простору домаћих , а покушао је и Гачић из слободног ударца али је и та лопта завршила преко гола. Домаћи су имали неколико полу-шанси, међутим ту се истакао Омеровић који је још једном ове сезоне показао да је  газда свог шеснестерца.

Други дио утакмице  је протекао у рововској борби на средини терена , са пар полу-шанси на обе стране , све до посљедњих десет минута. Ту настаје права драма, у којој су два момента одлучили побједника утакмице.

Прво у 81.минути нападач Врањка излази сам на Омеровића, лобује га али овога пута је наш тим био миљеник среће те је лопту зауставила статива. За тај промашај услиједила је казна.

83.минута: Слободан ударац са десне стране са неких 40 метара. Стојановић фантастично убацује до омаленог Горановића , који високо лети , удара главом и лопту поспрема иза леђа домаћег голмана за вођство нашег тима.
Као и неколико пута ове сезоне се показало се да веза Стојановић-Горановић сјајно функционише. Ово је био други Горановићев гол ове сезоне и седма асистенција Жељке Стојановића који показао да се вратио у форму.

До краја утакмице домаћи су покушали да запријете али без успјеха. Тим са Бање Врућице донио је три велика бода са тешког гостовања.
Главни судија меча Мирић показао је чак седам жутих картона нашим фудбалерима.
У дерби мечу одиграном у Костајници , домаћа екипа Наша крила и гости из Осјечана ''Требава'' су подијелили бодове(2:2).

ФК ''Минерал'' поново је преузео прво мјесто  (40 бодова) на табели РФЛ Центар те сада има два бода више од ФК ''Требава'' (38 бодова).

У сљедећем 20.колу на Бању Врућицу долази добојски Жељезничар.

19.коло РФЛ Центар
Стадион ''Центар''; Врањак

ФК ''Врањак'' Врањак- ФК ''Минерал'' 0:1
0:1 Горановић(83)

ФК ''Минерал'': Омеровић, М.Поповић, И.Јелић, Деспић, Ковачевић, Нинковић, Шакановић, Гачић, Д.Поповић, Стојановић(од 89' Томић) Горановић
тренер: Зоран Дујаковић
жути картони: И.Јелић,Ковачевић, Нинковић, Шакановић, Д.Поповић, Стојановић, Горановић

ПРВУ ВАНРЕДНУ  СЈЕДНИЦУ

Сједница ће бити одржана у недељу, 06.  априла 2014. године, са почетком у 19:30 часова у хотелу Кардиал у Бањи Врућици.