31. август 2015.

''ПРВА ТРИ БОДА ОВЕ СЕЗОНЕ''

В.Павловић
      Фудбалери Минерала остварили су прву побједу ове сезоне. У оквиру трећег кола РФЛ ''Центар'', пред домаћом публиком Минерал је савладао ОФК ''Придјел'' из Доњег Придјела са 5:0.

Након два стартна ремија, побједа је била императив у овом сусрету што је на крају и учињено.  Сусрет је одигран по изузетно топлом времену па су услови за игру били тешки, посебно у првом полувремену. Минерал је био много боља екипа у овом сусрету и потпуно заслужено освојио три бода.

У првом полувремену држао је наш тим лопту у свом посједу, играо одлично одбрану и није дозволио противнику да приђу ближе од 20 метара од гола Вуковића. Ипак, у нападу није штимало, игра је била доста неповезана. Перишић је покушао ударцем са 25 метара, лопта је отишла преко гола, покушавали су и Ковачевић и оба Павловића али нису били спретни у завршници. Ипак, на полувријеме смо отишли са предношћу.

34.минута: Гости изводе аут,  лопту узима С.Човић додаје до Ковачевића , а овај сјајним ударцем са двадесетак метара у десну страну гола Придјела(лопта се од стативе одбила у гол) доводи наш тим у вођство 1:0.

Друго полувријеме много боља и ефикаснија игра тима са Бање Врућице који у потпуности ''нокаутира'' екипу из Доњег Придјела. За само пет минута у другом полувремену наши играчи ријешају питање побједника.

52.минута: Још један сјајан гол! Млади капитен В.Павловић примио је лопту на неких 20 метара, шутира лијевом ногом, лопта од десне стативе се одбија у гол. Јањанин се испружио колико је дуг али шансе није било. Резултат је 2:0.

54.минута: Мајсторија! Славиша Човић узео је лопту на центру , кренуо у соло продор, нанизао пет-шест играча, изашао пред голмана и рутински га матирао за 3:0.  Био је то први гол Човића још од септембра 2013.

57.минута: 30 секунди прије, из игре је изашао Славиша Човић а у игру је ушао Данијел Човић. Корнер је с десне стране убацио капитен В.Павловић а у свом првом контакту с лоптом Д.Човић повећава резултат на 4:0.

70.минута: Д.Човић добија лопту на десној страни, убацује на другу страну до Д.Поповића који спушта лопту Ковачевићу, а овом није било тешко да је пошаље иза леђа Јањинина за свој други а  Минералов пети гол у овом мечу.

До краја се резултат није мијењао, иако су ''жути'' могли да постигну још који гол да су искористили своје шансе, прије свега се мисли на шансу Ковачевића када је са пет метара послао лопту преко гола.
 Све у свему убједљива и заслужена побједа која ће дати самопоуздања нашим момцима пред наставак сезоне.

У досадашња три кола, Минерал је скупио пет бодова и налази се на петом мјесту. Прву позицију држи екипа Слоге из Дугог Поља са максималних 9 бодова, а у сљедећем колу наш тим управо гостује у Дугом Пољу.

3.коло РФЛ ''Центар''

Бања Врућица:

ФК ''Минерал''-ОФК ''Придјел'' Доњи Придјел 5:0

1:0 Ковачевић(34), 2:0 В.Павловић(52), 3:0 С.Човић(54), 4:0 Д.Човић(57), 5:0 Ковачевић(70)
жути картони: Јотановић(Минерал), Глигорић( Придјел)

Минерал: Вуковић, Д.Поповић, Горановић, Ђукарић, С.Човић(од 55' Д.Човић), Н.Павловић, Јотановић(од 65' Милојевић), М.Поповић, В.Павловић, Ковачевић, Перишић(од 53' Д.Јелић)

Придјел: Јањанин, Манојловић, Станимировић(од 41' Кршић), Иванчевић, Петковић, Николић, Даниловић, Рончевић, Марковић, Глигорић, Николић

24. август 2015.

''ПОНОВО БОД СА ГОСТОВАЊА''

Фудбалери Минерала и на свом другом гостовању освојили су бод. У ''бурној'' утакмици одиграној у Баткуши, Хајдук и Минерал одиграли су 2:2.

Наш тим у овом сусрету није могао да рачуна на Р.Поповића и Јовића, а у тим су се вратили Јотановић, С.Човић, И.Јелић.

Од почетка утакмице гледали смо динамичну игру са приликама на обије стране. Већ у шестој минути, Ковачевић убацује са десне стране до Перишића а овај шутира преко гола.

12.минута: Перишић додаје до Ковачевића, Ковачевић до Н.Павловић који прецизним ударцем са десне стране врха казненог простора доводи наш тим у вођство.

Имао је Минерал прилика да повећа вођство, најбоље су пропустили Д.Човић и Ковачевић. У 27.минути сјајан ударац Ђукарића из слободног ударца са преко 30 метара одлази неколико центиметара поред стативе.  Домаћи су били врло опасни из прекида.

41.минута: Главни арбитар Радић показује на ''бијелу тачку'' за домаће и додјељује жути картон Н.Павловићу. Да будемо искрени никоме није јасно шта је Радић видио.
Сигуран извођач пенала био је Павић за 1:1.

Пред крај полувремена посјекотину испод десног ока зарадио је Јотановић након дуела са противничким играчом.

На полувријеме се отишло резултатом 1:1.

47.минута: Сјајно наш тим почиње други дио меча, Ковачевић додаје до Д.Поповића који је избјегао офсајд замку, излази сам испред Симеуновића и рутински га матира за ново вођство нашег тима.

У наставку водила се жестока борба на средини терена, домаћи су играли врло грубо што су повредама платили Перишић и Д.Поповић. Домаћи су били опасни из прекида што се на крају исплатило.

70.минута: Послије корнера за Хајдук, у нашем казненом простору се најбоље сналази капитен домаћих Ганиловић који поравнава резултат на 2:2.

До краја сусрета имали смо двије велике прилике, прву је пропустио Ковачевић који није успио матирати домаћег чувара мреже када је сам изашао испред њега. Млади Д.Јелић имао одлично прилику када је шутирао са врха шеснестерца али је лопта завршила поред гола. Домаћи су створили пар прилика послије корнера , у једној су погодили пречку али до краја је резултат остао непромијењен.

У два кола Регионалне лиге, наш тим је два пута гостовао и оба пута одиграо неријешено, те након два кола заузимамо 11. позицију. Прилику за поправни имаћемо у сљедећем колу када играмо прву утакмицу код куће против екипе ОФК ''Придјела''.

ФК ''Хајдук''  Баткуша- ФК ''Минерал'' 2:2
0:1 Н.Павловић(11), 1:1 Павић(41)(пенал) 1:2 Д.Поповић(47) 2:2 Ганиловић(70)

Жути картони: Божановић, Поповић, Бијелић, Чанчаревић(Хајдук), Д.Поповић, Ђукарић, Н.Павловић, В.Павловић, Ковачевић, Д.Јелић, И.Јелић(Минерал)

Хајдук: Симеуновић, Илинчић, Симић(од 46' Петровић), Ганиловић, Божановић, Павић, Поповић, Бијелић, Марковић, Чанчаревић, Митровић(од 69' Ж.Митровић)

Минерал: Вуковић, Д.Поповић(од 79' И.Јелић), Горановић, Ђукарић, Д.Човић(од 58' Д.Јелић), Н.Павловић, Јотановић, М.Поповић, В.Павловић, Ковачевић, Перишић(од 53' С.Човић)

16. август 2015.

ПОДЈЕЛА БОДОВА У БРОДУ!

У утакмици првог кола Регионалне лиге ''Центар'' одиграној у Броду, ОФК Полет 1926 и Минерал подијелили су бодове.

Наш тим је у Брод отишао без неколико важних играча Јелића, Човића, Гачића, Милојевића,Јотановића, али највећи хендикеп је био одсуство прва три голмана(Марјановић, Душанић, Томић) , па је међу стативе морао млади Милорад Вуковић. На овом сусрету су дебитовали Ђукарић, Суботић и Д.Човић. Просјек година наше екипе је био 21.

У овом сусрету Минерал је први пута наступио у новим дресовима( плави дресови, бијели шорцеви и црвене штуцне).

Сусрет је одигран у фантастичним условима, на савршено припремљеном терену за наше услове.

Након почетног испитивања снага, наш тим је запријетио два пута преко Ковачевића, али је голман домаћих био на мјесту. Домаћи су створили двије прилике у једној су погодили стативу а у другој је сјајно реаговао Вуковић.

Добро је наш тим играо прво полувријеме, држао је лопту у својим ногама преко 70% времена, што се исплатило у самом финишу првог полувремена.

41.минута: Раде Поповић пробија по лијевој страни , убацује на другу стативу до центарфора Ковачевића који елегантно поспрема лопту иза леђа домаћег голмана.

На полувријеме се отишло вођством гостију од 1:0.

Друго полувријеме почело изједначеном игром на средини терена све до 60.минуте. Тада домаћи у потпуности преузимају иницијативу, док се игра екипе из Бање Врућице распала. Покушавали су домаћи ударцима из свих позиција, многи су завршили изван оквира гола, неколико шутева одлично зауставио Вуковић. Наш тим је покушавао шутевима из даљине Ковачевића и Човића.

80.минута: Слободан ударац са лијеве стране за Брођане, убачај на другу стативу тамо се налазио играч домаћих који са два метра главом убацује лопту у мрежу за 1:1.

Имали су домаћи још неколико покушаја а најбољу прилику на утакмици пропустили су наши играчи. Двије минуте прије краја утакмице, лопта се одбија до Раде Поповића који шутира са три метра али му то одлично брани домаћи чувар мреже.

На крају најреалнији резултат 1:1.

У сљедећем колу Минерал гостује у Баткуши код Хајдука.

ОФК ''Полет 1926'' Брод- ФК ''Минерал'' 1:1
Горан Ковачевић 41'

Минерал: Вуковић, Горановић, М.Поповић, Ђукарић, Р.Поповић, В.Павловић, Јовић(од 61' В.Павловић), Д.Јелић(од 52' Д.Поповић), Перишић(од 80' Суботић), Д.Човић, Ковачевић
тренер: Бојан Јелић

жути картони: М.Поповић, Перишић, В.Павловић, Суботић

15. август 2015.

ЂУКАРИЋ ЗАДОВОЉАН, ЈЕЛИЋ:,,РЕЗУЛТАТ РЕАЛАН''

Након првог освојеног бода у овој сезони , своје имресије послије завршене утакмице у Броду дали су нам дебитант Ђукарић, капитен Јелић и тренер Јелић.

Један од најмлађих капитена у историји Минерала и ''десетка'' клуба, шеснестогодишњи Дејан Јелић истакао је да је тим одиграо добро прво полувријеме и да је испунио све што је зацртао тренер Јелић, али да је захваљујући лоше одиграним другим дијелом Минерал умјесто три понио кући само један бод. Он није задовољан својом партијом и очекује од себе и своје екипе боље издање и повратак у друголигашко друштво.

Тренер Бојан Јелић након меча био је кратак , рекао је да је резултат реалан јер је Минерал био бољи у првом, а домаћин у другом полувремену и да  су поред кадровских проблема његови играчи одиграли врло добру утакмицу те да на крају ипак може бити задовољан.

Новајлија у тиму Немања Ђукарић након свог дебија за клуб из Бање Врућице рекао је за нашу страницу: ,, Генерално могу бити задовољан издањем наше екипе , ипак смо играли против квалитетног противника, мислим да је ово једна од најјачих екипа у трећој лиги, вратили смо се непоражени иако смо били некомплетни. Наше амбиције се знају , идемо на прво мјесто. Нисам имао званичну утакмицу дуго времена, али генерално могу бити задовољан како својом игром тако и игром читаве екипе, можда је било ситних грешака али оне ће с временом бити уклоњене.