28. септембар 2015.

'' НОВА ПОБЈЕДА МИНЕРАЛА''

Након убједљиве побједе у прошлом колу, фудбалери Минерала успјешно су обавили још један домаћи задатак. По тмурном и кишовитом времену наш тим је савладао ФК ''Врањак'' из Врањака идентичним резултатом као и прије двије године 2:0.

Наш тим је као и на прошлом сусрету наступио без Ђукарића који је задобио повреду кољена.

Славиша  Човић

Кренуо је Минерал офанзивно од прве минуте. Прву прилику је

пропустио Ковачевић чији је ударац одбранио гостујући голман. Шансе су имали и Р.Поповић, Човић али се резултат није мијењао. Гости су одличном одбраном са одличним голманом успјели сачувати своју мрежу. Најбољу прилику гости су имали у 20.минути када је њихов покушај зауставио Вуковић али се при тој интервенцији повриједио и замијенио га је млади Томић на голу.
Данијел Поповић

Већ на самом почетку другог полувремена С.Човић у свом стилу прави слалом у одбрани Врањака али и његов покушај зауставља Стјепановић.

Покушавао је Минерал и ударцима са дистанце али промјена није било. У 60.минути послије корнера ударац Ковачевића је отишао поред гола.

Радост послије гола
69.минута: Коначно је капитулирала одбрана гостију. Послије убацивања из корнера у гужви се најбоље сналази Д.Поповић који својим другим овосезонски голом доноси Минералу предност.

Пет минута послије ударац Д.Човић одлази мало поред стативе.

89.минута: Голман гостију Стјепановић руши центарфора домаћих Ковачевић и судија показује најстрожу казну. Ковачевић узима лопту, шутира, али то брани Стјепановић, на срећу лопта се одбија Ковачевићу који својим седмим овосезонским голом потврђује побједу екипи са Бање Врућице.

Била је ово трећа овосезонска побједа и са 12 бодова и утакмицом мање која још није регистрована али су све прилике да ће нашем тиму бити додијељена три бода, дакле са 15 бодова се налазимо на другом мјесту са бодом мање од водеће Слоге. Сљедеће кола нам предстоји дерби сусрет у Осјечанима са Требавом.

ФК ''Минерал''- ФК ''Врањак'' 2:0
Д.Поповић(69), Ковачевић(89)

Минерал: Вуковић(од 20' Томић), Д.Поповић, Ковачевић, Горановић, В.Павловић(од 64' Д.Човић), Перишић, С.Човић, Д.Јелић(од 54' Н.Павловић), Јотановић, М.Поповић, Р.Поповић

Врањак:Стјепановић, Стојановић, Мићић, Трепић, Гајић, Лукић, Геруси, Вајкић, Савић, Новосел, Савић

жути картони: Д.Поповић(Минерал), Стјепановић, Стојановић,Мићић( Врањак)

21. септембар 2015.

''МИНЕРАЛУ ПРИЈА ПОСАВИНА''

Фудбалери Минерала су у оквиру шестог кола Регионалне лиге ''Центар'' у Милошевцу декласирали домаћу Посавину резултатом 6:0.
Одиграли су наши играчи фантастичну утакмицу и потпуно заслужено освојили прва три бода у гостима ове сезоне.
Већ од самог почетка утакмице било је јасно у коме ће правцу ићи ова утакмица.

2.минута: Д.Поповић сјајно пролази по десној страни, убацује до Ковачевића који лопту шаље иза леђа голмана Радића за 0:1.

Наш тим је у потпуности контролисао утакмицу недозволивши противники да ни на који начин угрози гол Вуковића.

29.минута: Раде Поповић сјајно изводи слободан ударац са неких  25 метара, голман Радић поново није имао шансе. Резултат је 0:2.

Прво полувријеме је завршило резултатом 0:2.

У другом полувремену наш тим убацује у брзину више и у потпуности ''разбија'' домаћу екипу.

51.минута: Ковачевић брзо изводи аут до Д.Поповића који пролази по лијевој страни улази у казнени простор додаје на другу страну до Р.Поповића којем није било тешко да лопту убаци у празну мрежу. Резултат је 0:3. Друга асистенција данас Д.Поповића за други гол Р.Поповића.

57.минута: Р.Поповић лопту одузима домаћем штоперу, додаје до Ковачевића који одлично шутира са неких 13 метара за свој други а Минералов четврти гол данас.

Домаћи су најбољу прилику имали у 67.минути када је лопта прошла Вуковића, дошла до домаћег нападача који није успио лопту убацити у празан гол јер је његов покушај фантастичним уклизивањем спасио млади Суботић.

83.минута: Н.Павловић додаје до Перишића који фантастичним ударцем са 20 метара повећава резултат на 0:5.

85.минута: Онај који отворио ову голеаду он је и затворио. Горан Ковачевић је одузео лопту посљедњем играчу Посавине и рутински матирао голмана Радића за свој први хет-трик у каријери. Ово је био шести гол Ковачевића ове сезоне којим се нашао на врху листе стријелаца Регионалне лиге ''Центар''.

Након шест кола тим са Бање Врућице има девет бодова и утакмицу мање и тренутно се налази на петом мјесту. У наредном колу на Бању Врућицу долази Врањак.

ФК '''Посавина''- ФК ''Минерал'' 0:6
Ковачевић(2') (57') (85')
Р.Поповић (29') (51')
Перишић(83')

ФК ''Посавина'': Радић, Бабић, Брадашевић, Кузмановић(од 31' Савић), Јовичевић( од 56' Стојић), Галешић, Бабић, Саиловић(од 62' Илинчић), Тешић, Радић

ФК ''Минерал'': Вуковић, Д.Поповић(од 70' Н.Павловић), Горановић, Д.Јелић, Јотановић, М.Поповић, Р.Поповић, В.Павловић(од 62' Јовић), Ковачевић, Перишић, И.Јелић(од 62' И.Јелић)

17. септембар 2015.

''РАСПОРЕД УТАКМИЦА КАДЕТА И ПИОНИРА''

Пионирска и кадетска селекција ФК ''Минерал'' ове сезоне ће наступати у Квалитетној омладинској лиги ПФС Добој. Поред наше екипе у овој лиги ће наступити:

РАСПОРЕД УТАКМИЦА ОМЛАДИНСКЕ КВАЛИТЕТНЕ ЛИГЕ ФСРС ''ЦЕНТАР''

Наредног викенда почиње првенство у Омладинској квалитетној лиги ФСРС група ''Центар''. У овој лиги наступиће предпионирска и  пионирска селекција ФК ''Минерал''. Лига броји 10 клубова и распоред је исти за обије селекције.

МИНЕРАЛ-НАША КРИЛА- ПРЕКИД

Утакмица петог кола Регионалне лиге ''Центар'' између Минерала и екипе ''Наша крила'' из Костајнице, нажалост, трајала је само 22 минуте. Утакмица је била фер и коректна до тог тренутка и ништа није показивало како ће се на крају завршити сусрет. Али кренимо редом.

Наш тим је много боље отворио сусрет , створио је неколико полуприлика, али се у завршници нису добро сналазили. Имали смо неколико покушаја из прекида.

19.минута: У првом свом озбиљнијем нападу гости постижу погодак. Новаковић је лопту примио на десној страни на неких двадесетак метара, мајсторски шутира у горњи лијеви угао голмана Вуковића за 0:1.

22.минута: Почетак немилих сцена. У казненом простору екипе из Костајнице, лопта у руку погађа гостујућег играча и главни арбитар Ристић показује на ''бијелу тачку''. Тада почиње потпуна ''офанзива'' гостију на главног судију. У том нагуравању играч из Костајнице Прешић неспортски удара главног арбитра Ристића, за шта му овај показује оправдано директан црвени картон. Међутим, тада исти тај играч поново задаје ударац главном судији у предјелу главе, те Ристић одлучује да прекине сусрет.

Гости су и даље наставили вршити притисак на судије али одлука није промијењена, сусрет није настављен.

Дакле, сусрет Минерала и Наших крила је прекинут у 22.минути, код резултата 1:0 за тим из Костајнице због неспортског потеза играча из Костајнице. Јасно је да ће послије свега највише посла имати дисциплинска комисија, какве су казне и којим ће резултатом бити регистрована утакмица сазнаћемо у наредним данима.

У наредном колу наш тим гостује и Милошевцу код екипе Посавине.

ФК ''Минерал''-ФК ''Наша крила'' Костајница 0:1(прекид)
0:1 Новаковић 19'

Минерал: Вуковић, Јотановић, Горановић, М.Поповић, Н.Павловић, Р.Поповић, Ђукарић, С.Човић, Д.Човић, Ковачевић, Перишић

Црвени картон: Прешић(Наша крила)

07. септембар 2015.

''ПОДЈЕЛА БОДОВА У ДУГОМ ПОЉУ''

У дербију четвртог кола Регионалне лиге ''Центар'' у Дугом Пољу, домаћа Слога и Минерал одиграли су 1:1.

И на трећем овосезонском гостовању смо имали предности али смо је на крају испустили и поново донијели бод са гостовања. Три утакмице у гостима, три бода.

Домаћин се показао као квалитетан противник. На терену је виђена динамична игра, играло се од једног шеснестерца до другог. Наш тим је покушавао преко Р.Поповића, Павловића ударцима са дистанце. Домаћи нису имали ријешења за нашу сјајну одбрану. Главни арбитар није дозвољавао никакве контакте, па је на мечу суђено по слободној процјени преко 60 прекршаја.

35.минута: Центаршут у казнени простор домаћих, у гужви се најбоље сналази Раде Поповић који погађа за 0:1. То је био први гол Поповића након повратка у матични клуб.

Посљедњих пет минута прошло је потпуној офанзиви домаћих на наш гол, али је наша одбрана било сигурна, као и голман Вуковић. Најбољу шансу домаћи су имали из слободног ударца, када је на гол-линији сјајно реаговао Човић и сачувао наш гол.

У 50.минути сјајан ударац је упутио Ђукарић са неких 25 метара али је голман домаћих одбранио.

У 53.минути Младен Поповић је након једног дуела са противничким нападачем повриједио нос те је морао привремено напустити терен. Док се указивала помоћ Поповићу , наш тим је пуних 10 минута играо са играчем мање што су домаћи искористили.

55.минута: Домаћи играч пролази по десној страни, Вуковић не излази на вријеме,  убацује на другу страну стативу до Околића којем није било тешко убацити лопту у мрежу за 1:1.

М.Поповић није могао наставити сусрет због повреде носа, али ће бити спреман за наредни меч. Домаћи су најопаснији били послије прекида, али нису озбиљније успјели да угрозе гол Вуковића.

Наш тим је покушао преко Д.Човића чији ударац зауставио домаћи чувар мреже, Јовићев шут је отишао преко гола. Најбољу прилику на крају утакмице имао је Ковачевић када је добио лопту на пет метара, али као да га је та лопта изненадила те није реаговао онако како се од њега очекивало, те  домаћи голман тај ударац без проблема брани.

На крају 1:1, можда и најреалнији резултат , остаје жал што смо поново водили али нисмо побиједили, што смо поново имали велику шансу на крају утакмице, али је нисмо искористили.

Након четири кола, наш тим је освојио шест бодова и налази се на шестом мјесту. У наредном колу на Бању Врућицу долази екипа ''Наша крила'' из Костајнице.

ФК ''Слога''Дуго Поље-ФК ''Минерал'' 1:1
0:1 Р.Поповић(35) Околић 1:1 (55)

ФК ''Минерал'': Вуковић, Горановић, Јотановић, Р.Поповић, М.Поповић(од 60' Н.Павловић), Д.Поповић, И.Јелић, Човић(од 79' Д.Човић), Ковачевић, Ђукарић, В.Павловић(од 65' Јовић)

жути картони: Јотановић, С.Човић, Д.Човић, Јовић