27. март 2016.

''МИНЕРАЛ УБЈЕДЉИВ У ДЕРБИЈУ''

Фудбалери Минерала савладали су Слогу из Дугог Поља са 4:0 у дерби мечу 17.кола Регионалне лиге ''Центар''.

По лијепом и сунчаном времену пред око 200 гледалаца, Минерал је сигурном игром остварио заслужен тријумф. Иако се очекивао узбудљив сусрет, видјели смо велику борбу на средини терена и неколико прилика на обије стране.

6.минут: Кренуо је Минерал силовито већ на самом почетку, Р.Поповић улази у казнени простор , руши га гостујући играч ,а Дринић показује оправдано на ''бијелу тачку''. Сигуран егзекутор је био Симић за 1:0. Ово је био његов седми гол ове сезоне.

Од тог тренутка гости су преузели иницијативу, покушавали су преко Којића, а један добар ударац је зауставио Омеровић. Наш тим је још прилику имао , када је Симић каснио на центаршут Поповића. Ипак, без превише узбуђења је завршено прво полувријеме вођством нашег тима од 1:0.

Друго полувријеме је било нешто динамичније и виђена су три гола.

67.минута: Може се комотно рећи да је Минерал искористио све своје прилике. Раде Поповић је примио лопту на неких 17,18 метара, одлично шутирао у доњи десни угао голмана Зелинца, који је био на тој лопти, али је она ипак завршила иза његових леђа за 2:0.

75.минута: Слободан ударац за наш тим на неких 25 метара. Брзо то изводе наши играчи, користе збуњеност гостујуће одбране, лопта долази до Раде Поповића , који мајсторским ударцем са неких десет метара , постиже свој 11 гол ове сезоне за 3:0.

90.минута:  Раде Поповић епитет најбољег играча утакмице је потврдио, сјајним продором по лијевој страни и асистенцијом до капитена и нашег најмлађег играча Дејана Јелића, којем није било тешко да матира Зелинца за коначних 4:0.

Одговорном игром од почетка утакмице , тим из Бање Врућице остварио је најубједљивију побједу овог прољећа.Сусрет је био фер и коректнан без много оштрих стартова. Ово је била 11 побједа ове сезоне, којом смо се поново вратили на прво мјесто са истим бројем  бодова као и тим из Дугог Поља, али захваљујући бољој гол разлици наш тим је ''лидер''.

ФК ''Минерал''- ФК ''Слога'' Дуго Поље 4:0
Симић(6 пенал), Р.Поповић(67)(75) Д.Јелић(90)

13. март 2016.

''БОДОВЕ ОДНИО ХАЈДУК''

'' На Бањи мук, бодове однио Хајдук''.

Фудбалери Минерала поражени су на домаћем терену од екипе Хајдука из Баткуше резултатом 2:1, у оквиру 15.кола РФЛ ''Центар''.

''Тмуран дан и ''покисли'' Минерал''

Ако занемаримо резултате из Друге лиге, једина екипа из нижег ранга од Друге лиге која је у такмичарском мечу успјела побиједити Минерал , на ''пластици'' била је екипа ''Наша крила'' прије двије и по године. Данас је то успио и Хајдук из Баткуше.

Наш тим данас није могао рачунати на Човића, Ђукарића, Д.Поповића, Јотановића. Први пута у каријери на голу је био млади Секулић(16). Тим из Баткуше дошао је у много квалитетнијем саставу од оног јесенас, а наш тим ни слика ни прилика оне ''машине'' од прошле јесени. По тмурном дану и клизавој ''пластици'' боље су се снашли гости.

Већ првим звиждуком судије Тодића ''кола су кренула низбрдо...'''

Симеуновић
1.минут: 15 секунди! Толико је требало гостима да изведу центар, избаце брзоногог Симеуновића, који вара Горановића , излази сам испред Секулића и матира га за 0:1.

Шок за домаћина већ на самом старту. Наставили су гости притисак на наш гол у циљу да ''нокаутирају'' противника.

14.минута: Поново Симеуновић прави проблем нашој одбрани, излази сам пред гол, са леђа га руши И.Јелић, судија показује најстрожу казну и црвени картон за нашег штопера. Већ од 14 минута играмо са играчем мање.  Лопту узима Чанчаревић, али његов ударац на одушевљење домаће публике брани Секулић.

Одбрањен пенал дао је нашим играчима ''крила'', те су свим силама пријетили голу гостију иако су имали човјека мање у пољу.  Неколико пута смо пријетили послије прекида, ударцем Р.Поповића, Перишића. У 30.минути Перишић је ударцем са ивице казненог простора погодио стативу. Неколико шанси су пропустили наши играчи након што су каснили на лопту. Гости су имали погођену стативу, али и неколико сјајних шутева које је одбранио Секулић.

40.минут: Сјајну лопту шаље Павловић ка Симићу,гостујући играч неспретно реагује, Симић излази ''1 на 1'' са гостујућим голманом и прецизним ударцем доноси изједначење.

На одмор се отишло са резултатом 1:1.

Иако је Минерал био много бољи у првом полувремену, очекивало се да ће то наставити и у другом, али потпуно другачија слика.
Гости поново много боље отварају утакмицу и стижу до предности.

49.минут: Након корнера за Хајдук, гужву у казненом простору користи гостујући играч Чанчаревић, спретно реагује и постиже гол за 2:1.

Нажалост, није стигао прави одговор нашег тима на овај гол. Било је неколико прилика, најбољу је пропустио Симић , када је са пет метара главом шутирао преко гола. Покушали су и Перишић и Д.Човић ударцима из даљине , али промјене резултата није било. У 65.минути гостујући играч потпуно оправдано добија други жути картон, те су посљедњих 25 минута обије екипе имале по десет играча на терену.

Није то био прави Минерал данас, лоша , неповезана игра, у неким тренуцима и безидејна. Прва два кола овог прољећа дала су велику опомену нашем тиму уколико жели борбу за титулу, јер су данашњим поразом пали на друго мјесто са три бода заостатка за екипе Слоге из Дугог Поља. У наредном колу наш тим гостује у Придјелу код истоимене екипе.

ФК ''Минерал''- ФК ''Хајдук'' Баткуша 1:2
Симић(40); Симеуновић(1), Чанчаревић(48)

Жути картон: Поповић, Стефановић(Хајдук)
Црвени картон: И.Јелић 14'(Минерал), Марковић 64' ( Хајдук)

Минерал: Секулић, Горановић, Симић, Д.Јелић(од 64' Д.Човић), Н.Павловић(од 46' Ковачевић), М.Поповић, Р.Поповић, В.Павловић, Перишић(од 67' Гачић), И.Јелић, Долић
тренер: Бојан Јелић

Хајдук: Раденковић, Илинчић, Божановић, Петровић, Поповић, Илинчић(од 9' Марковић), Чанчаревић, Хећимовић( од 89' Симић), Танасић(од 47' Павић), Стефановић, Симеуновић
тренер: Ненад Максимовић

06. март 2016.

''РАДЕ ПОПОВИЋ ЗА ПОБЈЕДУ''

Фудбалери Минерала савладали су екипу Полета из Брода резултатом 2:1, у оквиру 14.кола Регионалне лиге ''Центар''.

У узбудљивом мечу одиграном по тмурном времену на Бањи Врућици, домаћин је уз доста муке савладао одличну екипу из Брода.

Тренер Јелић на овом сусрету није могао рачунати на Ђукарића и Човића који су повријеђени.

Прву такмичарску утакмицу овог прољећа наши играчи нису одиграли на задовољавајућем нивоу, али су ипак уписали три бода против врло неугодне екипе Полета, која се показала као квалитетан противник.

У првом полувремену видјели смо два поништена гола на обије стране. Гол Игора Јелића је поништен због офсајда, док су гости постигли гол директним ударцем након што је судија досудио индирект.

Покушавали су домаћи и након прекида , али ударци И.Јелића и М.Поповића одлазе преко гола.

Друго полувријеме је било доста динамичније у којем смо видјели и голове.

58.минут: Д.Човић сјајно шутира са преко 20 метара, његов ударац се одбија од пречку до Симића, којем није било да са три, четири метра савлада Благојевића за 1:0.

60.минут: Кратко је трајало славље домаћих, сјајну акцију ефектним голом крунише Ђурић за 1:1.

Наставио је наш тим офанзиву ка голу гостију, покушавали ударцима из даљине и соло акцијама , али није било рјешења за одбрану Полета. Ипак, двије минуте прије краја...

88.минут: Прекршај над Д.Поповићем на око 20 метара. Р.Поповић шутира брзо и хвата ''на спавању'' одбрану и голмана гостију, лопта одлази у гол и резултат је 2:1. Најбољи појединац на утакмици Раде Поповић у потпуности је заслужио да буде тај који ће постићи одлучујући гол. Ово је био његов девети гол ове сезоне.

На крају ипак побједа којом је Минерал задржао прво мјесто са идентичним бројем бодова као и Слога из Дугог Поља. У наредном колу на Бању Врућицу долази Хајдук из Баткуше.

ФК ''Минерал''- ФК ''Полет 1926'' Брод 2:1
Симић(58), Ђурић(60), Р.Поповић(88)

Минерал: Бајбић, Горановић(50' Д.Човић), Д.Јелић, Н.Павловић(од 46' Симић),  Јотановић, М.Поповић, Р.Поповић, В.Павловић, Перишић(од 65' Д.Поповић), И.Јелић, Долић

Полет: Благојевић, Шапоњић, Зечевић, Дукић, Пиваш, Марјановић, Томичевић, Ђурић, Мишкић, Томичевић, Којић