Свим члановима ФК ''Минерал'' и ОФК ''Спортинг-АФ''(члановима управе, тренерима, играчима, симпатизерима, спонзорима, навијачима...) грађанима Бање Врућице и општине Теслић, спортским радницима и спортистима унутар ФС РС И Ф/НС БиХ, који прослављају Васкрс по јулијанском календару ,желим срећне васкршње празнике, уз традиционални хришћански поздрав; Христос васкрсе!
Исто тако , свима који са радошћу дочекују Први мај- Празник рада, желим срећне првомајске празнике!

ФК ''Минерал''

Др Драган Богданић

10. април 2016.

''СИМИЋ БРОЈАО ДО ОСАМ, МИНЕРАЛ ДО 13''

Фудбалери Минерала декласирали су екипу Посавине из Милошевца са 13:1 у оквиру 19.кола Регионалне лиге ''Центар''.

Невјероватан сусрет је виђен ове недјеље на Бањи Врућици. Био је то сусрет прве и посљедње екипе, али овакав резулатат није се очекивао. Била је ово најубједљивија побједа ФК ''Минерал'' у овом миленијуму, у којој се прославио невјероватни Јоргован Симић који данас постигао чак осам голова.

Минерал је на данашњем сусрету постигао 13 голова, иако је могао постићи чак и више, да не пишемо о свим пречкама, стативама и шансама, писаћемо о головима.

Већ на самом старту шок за домаћина.

3.минут: Одлична акција гостију, центаршут на пет метара до Јовичевића , који сјајним ударцем под пречку матира Секулића за 0:1.

То је уједно било све од гостујуће екипе на данашњој утакмици, од тада се само играло испред гостујућег гола.

6.минут: Слободан ударац са неких 20 метара, искоса са десне стране. Шутира Раде Поповић у горњи десни угао голмана гостију и погађа за 1:1.

Тада почиње серија Јоргована Симића.

Гол Симића

12.минут: Сјајну лопту са центра игралишта шаље Долић до Раде Поповића, овај улази у казнени простор, додаје до Симића који рутински матира Алаковића за 2:1.

21.минут: Перишић до Симића, који излази ''1 на 1'' са голманом и погађа за 3:1.

27.минут:Хет-трик Симића! Д.Поповић пробија по десној страни , убацује сјајно на главу Симићу који лопту са пет метара шаље у горњи лијеви угао голмана Алаковића за 4:1.

41.минут: В.Павловић пролази по лијевој страни , убацује до Симића којем поново није тешко да убаци лопту у мрежу за 5:1.

Прво полувријеме је завршено резултатом 5:1.

Друго полувријеме смо видјели још осам голова у мрежи екипе из Милошевца.

Раде Поповић
47.минут: Тек што је почело друго полувријеме, Долић проиграва Раду Поповића који постиже свој 13. гол ове сезоне за 6:1.

54.минут: Сјајна акција је крунисана асистенцијом Симића до Перишића који одличним ударцем са 20 метара постиже гол за 7:1.

58.минут: Поново Р.Поповић улази у казнени простор, асистира Симићу за 8:1.

66.минут: Раде Поповић проиграва Д.Јелића, који погађа за 9:1.

70.минут:  Друга асистенција Перишића данас до Симића, који својим шестим голом повећава на великих 10:1.

74.минут: Поново комбинација Р.Поповић-Симић, Поповићева четврта асистенција данас за седми гол Симића и великих 11:1.

80. минут: Сјајан ударац са неких десет метара Н.Павловића под пречку гостујућег голмана за 12:1.

84.минут: Велику голеаду је закључио данас невјероватни Симић, послије лоше реакције гостујућег чувара мреже постигао данас свој осми а Минералов 13 гол на данашњој утакмици.

На крају коначних 13:1 за Минерал. Јоргован Симић је ове сезоне одиграо осам утакмица у којим је постигао седам голова, а са данашњих осам је дошао на коту 15 ове сезоне, с којим је постао најбољи стријелац Минерала ове сезоне испред Ковачевића и Р.Поповића који имају 13. Прије четири сезоне Минерал је славио против Младости из Ботајице са 11:0, данашњом предством је оборен тај рекорд.

Данашњом побједом Минерал се издвојио на првом мјесту са два бода више од Слоге из Дугог Поља , која је играла неријешено са Хајдуком из Баткуше, и шест више од Врањака.

У наредном колу очекује нас гостовање у Врањаку код истоимене екипе.

ФК ''Минерал''- ФК ''Посавина'' Милошевац 13:1
Р.Поповић(7)(48), Симић(12)(21)(27)(41),(58),(70),(73),(84), Перишић(54), Д.Јелић(65), Н.Павловић(80); Јовичевић(3)

Минерал: Секулић, Д.Поповић(од 46' Н.Павловић), Горановић(од 50' Ковачевић), Симић, Д.Јелић, Јотановић, М.Поповић, Р.Поповић, В.Павловић, Перишић, Долић(од 60' Суботић)

Посавина: Алаковић, Брадашевић, Пурић, Милинковић, Томић, Јовичевић, Брадашевић, Стјепанић, Перановић, Кузмановић, Османхоџић

жути картони: Стјепанић, Кузмановић