Greška Minerala u zadnjim sekundama donijela prvi remi u sezoni

Potpuno rasterećeni u predposljednjem kolu prvenstva i sa bitno izmjenjenim sastavom u odnosu na prethodne utakmice igrači Minerala odigrali su posljednju gostujuću utakmicu u Međuopštinskoj ligi Doboj. Pošto je prvenstvo i plasman u viši rang već odlučeno Mineral je odigro jednu reklo bi se više prijateljsku nego prevenstvenu utakmicu. Sa bilo kojim ishodom meča Mineral nebi ugrozio svoju poziciju a domaćin sa eventualnim trijunfom bi se na kraju sezone mogao popeti na 3. mjesto u generalnom plasmanu.Imajući ovakve činjenice u vidu, utakmica nije bila borbeno nastrojena sa obe strane mada su domaći više željeli da pred domaćom publikom pobjede najbolju ekipu prvenstva i tako na najbolji način promovišu klub za narednu sezonu.Gotovo ništa se nije dešavalo do 21. min kada Polet pravi veliku priliku ali Narić neuspjeva da savlada Omerovića.Potom Stojanović u 30.min lijepim driblingom uspjeva da se oslobodi dva čuvara ali na kraju ipak domaći golman Breskovac uspjeva da ukroti ovaj pokušaj.Ništa više vrjedno pomena nije se više desilo u prvom poluvremenu tako da su mreže mirovale na obe strane.U drugom poluvremenu Mineral je krenuo nešto ofanzivnije da igra, posjed lopte bio je više nego izražajan na strani gostiju a kao plod takve igre počeli su da stvaraju poluprilike ali bez one idealne da ugroze gol Poleta.U 60. min dobra saradnja Čovića i Stojanovića, nakon koje Čović gura u vatru Simića sa desne strane gola protivnika ali Simić u najboljoj namjeri da pronađe usamljenog Milojevića na drugoj stativi nešto sporije reaguju što je bilo dovoljno da odbrambeni igrač domaćina osujeti ovaj napad Minerala. U 67.min Milojević dolazi do izgledne šanse, šutira lijevom nogom sa iste strane ali Breskovac ponovo čuva svoju mrežu i ostavlja rezultat u egalu.Minut posle brzonogi Vučić prodire po desnoj strani, ulazi u 16 m gdje ga ruši protivnik ali glavni sudija ovog meča, Jovanka Josipović pravi do tada prvu veliku grešku, pištaljka je zanijemila tako da Mineral nije dobio ono što je zaslužio.U 75. min Bosić dobija žuti karton, povlači Stojanovića u šesnestercu a ovaj put pištaljka se oglašava a Jelić V. preuzima odgovornost sa 11 m i dovodi Mineral do prednosti od 1:0. U sudijskoj nadoknadi vremena Polet ni kriv ni dužan dolazi do velike prilike nakon greške Popović M. a Narić matira do tada nezaposlenog Omerovića tako da Mineral ostvaruje prvi remi u ovoj sezoni.