''ДЕРБИ БЕЗ ПОБЈЕДНИКА''

Жеља дао и Жељи гол!
У оквиру 7.кола РФЛ Центар, у Добоју је одигран дерби првог дијела шампионата између домаће екипе '''Жељезничара'' и наше екипе ''Минерала''.
Гости су дошли без неколико стандардних првотимаца И.Јелића, Горановића, Вучића, Д.Поповића, тако да је тренер Милојевић на располагању имао свега 15 играча.
Сусрет је означен као меч високог ризика тако да смо већ на самом уласку у Добој били праћени полицијом. Осим једног детаља средином првог полувремена када је један камен са трибина полетио према Д.Јелићу, све је протекло у најбољем реду.

Вратимо се фудбалу.

Прво полувријеме је протекло  у тврдој игри на обе стране, тек пар прилика домаћих и ударац Стојановића поред гола је вриједно помена за првих 45 минута.

Почетак другог полувремена обиљежава до тада невидљив на терену главни арбитар меча.
Након што је домаћи играч погодио Милојевића у казненом простору, судија је показао на бијелу тачку због наводног играња руке(које је једино он видио). Лопту је узео Цвијетић и погодио за вођство домаћих.

Домаћи су наставили са нападима али нису створили озбиљну прилику. Како се крај утакмице ближио Минералови играчи су полако преузимали контролу на терену. Гачић је покушао у 80.минути , лопта је отишла поред гола.

84' ГООООООЛ: Аут са десне стране убацује Гачић до М.Поповића који главом пребацује до Стојановића , а овај шутира у доњи десни угао за 1:1. То је био осми гол Стојановића ове сезоне.
Посљедња минута утакмице, резервиста Томић излази сам на голмана Жељезничара, али голман је био спретнији у тој ситуацији, те Томић пропушта шансу утакмице.

На крају утакмица је завршена најреалнијим резултатом 1:1, тако да је тим са Бање Врућица задржао прво мјесто са 2 бода више од екипе из Добоја.

У сљедећем колу на ''Кисељак'' долази ОФК ''Придјел''.