30. новембар 2013.

'' ЖЕЉКО СТОЈАНОВИЋ- НАЈБОЉИ ИГРАЧ КЛУБА ЗА 2013.ГОДИНУ''

Жељко Стојановић
Година 2013. је полако на измаку, фудбалери ''Минерала''су већ одавно на одмору, па је вријеме да се сумирају резултати за ову календарску годину.

Према избору нашег блога  и према свим статистичким подацима, најбољи играч ФК ''Минерал'' за 2013.годину је Жељко Стојановић.

Он је у овој години за ''Минерал'' одиграо 19 утакмица и постигао 19 голова . Прошле сезоне освојио је титулу у ПФЛ Добој и заузео је друго мјесто на листи стријелаца ФК ''Минерал'' са 20 голова(10 је постигао у 2013).

У текућој сезони је одиграо 11 утакмица , постигао је 9 голова и уписао 5 асистенција те је један од најзаслужнијих што се ''Минерал'' налази на другом мјесту у РФЛ Центар.

Голови Жељка Стојановића у 2013:

ФК ''Задругар'' Сијековац (5:1) (3 гола)
ФК ''Младост'' Тишина (5:3)(3 гола)
ФК ''Звијезда'' Какмуж (6:2) (2 гола)
ФК ''Црквина'' Црквина (7:1) (2 гола)
ФК ''Будућност'' Горња Слатина (4:1) (2 гола)
ФК ''Слога'' Јакеш (3:1) (1 гол)
ФК ''Требава'' Осјечани (3:0) (1 гол)
ФК ''Озрен'' Пакленица (1:0) (1 гол)
ФК ''Хајдук'' Баткуша (3:0) (1 гол)
ФК ''Жељезничар'' Добој (1:1) (1 гол)
ФК ''Врањак'' Врањак (2:0) (1 гол)
ФК ''Придјел'' Доњи Придјел (4:0) (1 гол)

Вјероватно најљепши гол у овој години је постигао у Пакленици, када је из слободног ударца матирао голмана ''Озрена''.

Треба још навести да је Стојановић био најбољи стријелац на овогодишњем турниру  у малом фудбалу ''4.Јули'' Бања Врућица 2013.

17. новембар 2013.

''СТАТИСТИКА ЈЕСЕЊЕГ ДИЈЕЛА СЕЗОНЕ 2013-2014''

ФК ''МИНЕРАЛ'' Бања Врућица, статистика првог дијела сезоне 2013-2014 у РФЛ Центар

''САМО БОД НА КРАЈУ''

Шта се десило са  оном екипом која је након девет кола заузимала прво мјесто са 25 бодова од могућих 27? Све што су створили на почетку , просули су на крају.
Фудбалери Минерала у посљедња четири кола освојили су само два бода од могућих 12.
Данас је на програму била заостала утакмица 12.кола РФЛ Центар против ФК ''Посавина'' из Милошевца. Иако се очекивало да ће домаћа екипа оправдати улогу фаворита, до тога није дошло.
Први пута у каријери на гол ''Минерала'' је стао седамнаестогодишњи Бојан Божић умјесто Омеровића.

Већ у 11 минути  у свом првом озбиљнијем нападу гости долазе у вођство,  послије одбране Божића, одбијену лопту играч Посавине поспрема у мрежу за 0:1.

Тим са Бање Врућице преко 300 минута није дао гол, али заиста је невјероватно како се мрежа није затресла у првом полувремену. Како је бранио гостујући голман , а и када није бранио наше играче као да је неко ''проклео''. Шутеви Гачића, Стојановића, Симић нису завршили иза леђа гостујућег чувара мреже.

58.минута: стиже казна за промашаје, контра-напад гостију, шут брани Божић али одбијену лопту играч екипе из Милошевца са два метра поспрема у гол за 0:2.

Тада креће опсада гола гостију која се коначно исплатила у 68.минуту.

68.минута: Стојановић је срушен у казненом простору а судија показује на бијелу тачку. Лопту узима капитен Симић и постиже гол за ''Минерал'' након више од 350 минута игре( посљедњи гол је постигнут у Обудовцу, у 9.колу а стријелац је био Симић) за 1:2.

Притисак је настављен, треба истаћи да главни судија није имао контролу над утакмицом, више је ''држао''лекције играчима него што би их санкционисао картоном.

87.минута: Гужву у казненом простору најбоље користи Драган Вучић који ударцем са 16 метара доноси изједначење 2:2. Ово је био његов други гол ове сезоне.

Треба рећи да су гостујући играчи више времена прележали на терену него што су играли.
На крају утакмица је завршена резултатом 2:2.

Чини се да је срушен мит о ''неосвојивој тврђави'' јер након 28 побједа у исто толико мечева на стадиону ''ЗТЦ Бања Врућица'' ФК ''Минерал'' у посљедње двије је освојио само бод.

Завршен је први дио сезоне у Регионалној лиги Центар, ФК ''Минерал'' завршио је на другом мјесту са 27 бодова, четири мање од првопласиране екипе ФК ''Требава'' Осјечани.

Бања Врућица:
ФК ''Минерал''- ФК ''Посавина'' Милошевац 2:2
0:1 (11') 0:2 (58') 1:2 Симић(68') 2:2 Вучић(87')
ФК ''Минерал'': Божић, Поповић, Милојевић(од 68' Деспић), Горановић, Вучић, Шакановић, Гачић, Стојановић, Јелић, Симић, Човић
тренер: Милојевић

12. новембар 2013.

''ПОДЈЕЛА БОДОВА У РУДАНЦИ''

Један од најбољих на мечу, Миленко Гачић!
У посљедњем колу јесењег дијела шампионата у Регионалној лиги Центар , фудбалери ''Минерала'' гостовали су у Руданци код екипе ФК ''Руданка''. Након два узастопна пораза очекивао се прекид серије и три бода којим би били близу освајања јесење титуле. Тренер Милојевић није могао да рачуна на Деспића, Ковачевића и Јелића па је на бековској позицији играо најбољи стријелац прошле сезоне Драган Вучић.

''Скандалозно суђење, Омеровић Јасмин''

Прво полувријеме обиљежио је главни арбитар меча, који  својим катастрофалним суђењем није дозвољавао гостујућој екипи да приђе голу домаћих, или је свирао непостојуће офсајде или прекршаје углавном све на штету ''Минерала''. Домаћи су створили неколико прилика, али је наш чувар мреже Омеровић, све те одлично бранио.

'' Пропуштене прилике, играч више, недосуђен пенал''

У другом полувремену и судија је почео да изједначава критеријум па је  утакмица постала занимљивија.
Током других 45 минута играла се ''Викторија'' испред гола Руданке али резултат се није мијењао. Шансе су имали Човић, Гачић, Стојановић , међутим домаћи голман је био несавладив. Најбољу шансу пропустио је Стојановић када је сам изашао на голмана али га није успио матирати.
Још једну велику грешку прави судијска тројка, када погибељан старт над Гачићем у казненом простору не санкционише најстрожом казном.
Од 76' домаћи су играли са играчем мање због другог жутог картона Добрића.
Коначан резултат утакмице 0:0.

''Минерал на крају други''

ФК ''Требава'' Осјечани постала је јесењи шампион РФЛ Центар са 31 бодом. ''Минерал'' ће остати на другом мјесту(тренутно има 26 бодова)и након посљедње утакмице. Сљедеће недјеље на Бањи Врућици , заосталу утакмицу 12.кола РФЛ Центар играју ФК ''Минерал'' и ФК ''Посавина'' Милошевац.

ФК ''Руданка'' Руданка- ФК ''Минерал'' Бања Врућица 0:0

ФК ''Минерал'': Омеровић, Поповић, Горановић, Милојевић, Вучић, Шакановић(од 77' М.Поповић),Гачић, Човић, Јелић(од 90' Томић) Симић, Стојановић
тренер: В.Милојевић
Жути картон: Симић