''НЕ БИЈЕ БОЈ СВИЈЕТЛО ОРУЖЈЕ ВЕЋ СРЦЕ У ЈУНАКА''

'' Минерал сјајан на старту првенства''

Браво момци! Показали сте да имате срце шампиона!

Након лоших резулата у припремном периоду, наши играчи су показали како се бори кад је најважније.
Прво коло Друге лиге РС- група ''Запад'' донио нам је сусрет новајлија у лиги, у којој је шампион РФЛ Центар , ФК ''Минерал'' поразио шампиона РФЛ Запад, ФК ''Борац'' из Козарске Дубице резултатом 2:1.

Прво полувријеме видјели апсолутну доминацију наше екипе, и да су  у завршници били спретнији на полувријеме бисмо отишли са четири или пет голова предности.
15. минута: двије сјајне шансе Симића , а потом и Стојановића одлазе поред гола.
20.минута: шут Гачића, брани Кривдић
22.минута: шут Симића брани гостујући чувар мреже.
31.минута због повреде терен напушта млади Јотановић , а у игру улази Вучић.
И већ у првом додиру с лопту , Вучић излази сам испред Кривдића, али шутира право у њега. Не дуго затим Милојевић се налази у одличној прилизи али поново без успјешне реализације.

41.минута: Када су сви очекивали да ће се на одмор отићи без голова, тако није мислио Вучић. Центар-шут Стојановића са средине терена налази Вучића, голман гостију кренуо па стао, што сјајно користи Вучић лобује га главом за 1:0. Потпуно заслужено је тим са Бање Врућице отишао на одмор са предношћу.

Друго полувријеме виђена је борбена утакмица, са неколико оштрих прекршаја па је главни арбитар Малић имао доста посла, подијелио је чак осам жутих картона од чега пет нашим играчима а три гостима.
И други период утакмице обиљежио је Минерал. Са мање прилика него у првом дијелу.

70.минута: Лопта је упућена Вучићу, али противнички играч испред њега реагује, али само додаје до Стојановића, који се налази сам испред Кривдића и рутински у свом стилу га матира за 2:0.

90.минута: Гости успјевају постићи почасни гол, погодио је Пралица за коначних 2:1

Сјајан утисак је оставила наша екипа на данашњем сусрету. Момци су ''оставили срце на терену''. Само им још једном можемо честитати на доброј утакмици и пожелити много среће у наставку такмичења.

У сљедећем колу наш тим гостују у Добоју код Слоге.

ФК ''Минерал''- ФК ''Борац'' Козарска Дубица 2:1
1:0 Драган Вучић 41'
2:0 Жељко Стојановић 70'
2:1 Предраг Пралица 90'

Играли:
Минерал: Бајбић, Д,Поповић, Горановић, Јовичић, Г.Продић, Јотановић(од 31' Вучић), Милојевић( од 77' С.Продић), Симић, М.Поповић, Стојановић, Гачић( од 90' Ковачевић)
тренер: Дујаковић Зоран

Борац(КД): Кривдић, Далић, Радаковић, Кондић, Буразор, Миодраговић, Бакић, Мариновић, Ђурашиновић, Рељић, Аџић
још су играли: Кушмић, Пекић, Пралица
тренер: Кнежевић Жељко

жути картони: Горановић, Јовичић, Г.Продић, Симић, М.Поповић(Минерал), Буразор, Рељић, Пралица( Борац)