''Поново остављено срце на терену''

Вучић, Д.Поповић, Продић
Сјајно, бриљантно, фантастично издање наше екипе! Браво момци!

У трећем колу Друге лиге РС ''Запад'', фудбалери Минерала уписали су другу овосезонску побједу. На Бањи Врућици пао је некадашњи Премијерлигаш и један од фаворита за прво мјесто ФК ''Лакташи''.

Од старта утакмице наши момци су показали ко је главни код своје куће. Већ на почетку велика радост за све.

12.минута: ГОООООЛЧИНА: Стојановић до Вучића, Вучић центрира, гостујући играч избија главом до Д.Поповића који фантастичо шутира са 20 метара у горњи лијеви угао голмана Џонлића доводи наш тим до вођства!

Наставили су наши играчи са добром игром, посебно у одбрани. Гости су покушавали доћи до изједначења али нису имали рјешења за нашу сјајну одбрану која је на овом сусрету фантастично обавила посао.

На полувријеме се отишло са 1:0.

Друго полувријеме виђена је велика борба посебно на средини терена. Велико, велико пожртвовање је красило наш тим на овом сусрету, ''гинули'' су за сваку лопту.
Извршили су гости притисак у другом полувремену али безуспјешно. Најбољу прилику су имали када су послије једног корнера погодили пречку. То је било све, имали су још неколико шутева поред гола. Све остале покушаје заостављали су у одбрани сјајни Продић и М.Поповић, није могло ни по страни , тамо су командовали Ковачевић и Горановић.А ако би нешто прошло на голу би био одлични Омеровић према којем гостујући играчи нису били ни мало благи у завршници утакмице.

Средина терена је била као и обично одлична. Стојановић је противника ''излуђивао'' својим дриблинзима, Јовичић дијелио сјајне лопте, Симић и Гачић најратоборнији на терену, Д.Поповић постигао гол и повријеђен завршио меч, Вучић одличан. Такође своје заслуге у овом великом тријумфу имају и резерве Кузмановић, Јелић и Јовић.

Имао је и наш тим до краја сусрета неколико прилика преко Стојановића и Вучића али је остало минималних 1:0.

Велика побједа тима са Бање Врућице. Велику борбу на мечу морали су платити са 4 жута картона, нису ни гости били ништа блажи који су сусрет завршили са 5 жутих картона.
БРАВО МОМЦИ!

Након три одиграна кола , Минерал има 6 бодова и на табели дијели друго мјесто са још шест екипа који имају исто бодова.

У наредном колу наша екипа путује у Омарску код истоимене екипе.

3.коло Друга лига РС ''Запад''
ФК ''Минерал''- ФК ''Лакташи'' 1:0
Данијел Поповић 11'

Минерал: Омеровић, Ковачевић(од 65' Кузмановић), Продић, М.Поповић, Горановић, Д.Поповић, Јовичић, Стојановић, Гачић, Симић(од 82' Д.Јелић), Вучић(од 90' Јовић)

Лакташи: Џонлић, Телић, Ерцег(од 69' Келеман), Бурсаћ, Бајић, Ловрић, Глишић, Милиновић, Вујаковић, Матић, Стаменковић(од 46' Суртов)

жути картони: Вучић, Симић, М.Поповић, Јелић(Минерал), Бајић, Глишић, Милиновић, Вујаковић, Суртов( Лакташи)

27. август 2014.

''БОДОВИ ОСТАЛИ У ДОБОЈУ''

Стадион ''Луке''

''Грешкама поклонили бодове Слоги''

У заосталој утакмици другог кола Друге лиге РС ''Запад'', фудбалери Минерала поражени су у Добоју од екипе Слоге резултатом 2:1.  Није то била ни близу добра игра као у првом колу. Домаћин је заслужено славио, не зато што је био бољи, него зато што смо ми били довољно лоши да изгубимо ову утакмицу.

Одлично су наши момци одиграли првих 20 минута али то је било скоро све у овој утакмици. Велику прилику у 22.минути пропушта Стојановић када из непосредне близине шутира преко гола. Након те прилике домаћи без икаквог разлога насрћу на судију ,који само капитену Филиповићу показује жути картон.

Шанса је пропуштена и кола су кренула низ брдо.

30.минута: Слободан ударац за домаће на неких 40 метара. Филиповић упућује не толико јак ударац, Бајбић покривен,па лоше реагује и лопта  завршава иза његових леђа. Домаћи воде 1:0.

До краја полувремена није било већих шанси те се на одмор отишло вођство домаћих 1:0.

Друго полувријеме домаћи преузимају иницијативу и стварају прилике, али не добрим акцијама него катастрофалним грешкама наших играча.

52.минута: Невјероватну смушеност у одбрани користи играч Слоге Тодић узима лопту и без проблема реализује још једну поклоњену шансу за 2:0.

Имали су домаћи до краја још неколико поклона наших играча, али на нашу срећу њихови нападачи су били неспретни у завршници те смо само примили два гола.

75.минута: Трачак наде! Слободан ударац изводи Стојановић, највиши у скоку Г.Продић, шутира главом, лопту на очиглед свих из гола вади играч тима из Добоја(прешла линију),судија ништа не показује,  на нашу срећу она се одбија  до Стојановића, који са 16 метара фантастичним волеј ударцем у сами горњи лијеви угао голмана Лукића смањује на 2:1.

До краја утакмице имали смо покушај Стојановића из слободног ударца али се резултат није мијењао. Сусрет је обиљежио велики број прекршаја, на тренутке груба игра, наш тим је меч завршио са пет жутих картона.

Дакле, након прве побједе уписали смо и први пораз за који смо сами криви, али опет треба истаћи да наши играчи нису професионалци, с обзиром да се утакмица играла радним даном многи су морали изаћи са посла да би уопште дошли на њу.
До недјеље игра се мора поправити бар она у одбрани. У наредном периоду очекујемо повратак повријеђених Човића и Јотановића.

Тренутно на табели Љубић и Модрича имају максималних 6 бодова, док су Младост и Борац(КД) без бодова, остале екипе имају три бода. До сада није ниједан сусрет завршен неријешеним резултатом.

У сљедећем колу Минерал на свом терену дочекује Лакташе.

ФК ''Слога'' Добој- ФК ''Минерал'' 2:1
1:0 Драган Филиповић 30'
2:0 Тодић 52'
2:1 Стојановић 75'

Слога Добој:  Д.Лукић, Јанковић, Јоксимовић, Д.Вуковић, Драган Филиповић, Тадић, Дражен Филиповић(од 83' В.Вуковић), Ристић, Мартић, Халиловић(од 46' Јупић), Тодић

Минерал: Бајбић, Д.Поповић(од 86' С.Продић), Г.Продић, М.Поповић, Ковачевић(од 70' Кузмановић), Јовичић, Гачић, Стојановић, Симић, Вучић, Милојевић(од 46' Горановић)

17. август 2014.

''НЕ БИЈЕ БОЈ СВИЈЕТЛО ОРУЖЈЕ ВЕЋ СРЦЕ У ЈУНАКА''

'' Минерал сјајан на старту првенства''

Браво момци! Показали сте да имате срце шампиона!

Након лоших резулата у припремном периоду, наши играчи су показали како се бори кад је најважније.
Прво коло Друге лиге РС- група ''Запад'' донио нам је сусрет новајлија у лиги, у којој је шампион РФЛ Центар , ФК ''Минерал'' поразио шампиона РФЛ Запад, ФК ''Борац'' из Козарске Дубице резултатом 2:1.

Прво полувријеме видјели апсолутну доминацију наше екипе, и да су  у завршници били спретнији на полувријеме бисмо отишли са четири или пет голова предности.
15. минута: двије сјајне шансе Симића , а потом и Стојановића одлазе поред гола.
20.минута: шут Гачића, брани Кривдић
22.минута: шут Симића брани гостујући чувар мреже.
31.минута због повреде терен напушта млади Јотановић , а у игру улази Вучић.
И већ у првом додиру с лопту , Вучић излази сам испред Кривдића, али шутира право у њега. Не дуго затим Милојевић се налази у одличној прилизи али поново без успјешне реализације.

41.минута: Када су сви очекивали да ће се на одмор отићи без голова, тако није мислио Вучић. Центар-шут Стојановића са средине терена налази Вучића, голман гостију кренуо па стао, што сјајно користи Вучић лобује га главом за 1:0. Потпуно заслужено је тим са Бање Врућице отишао на одмор са предношћу.

Друго полувријеме виђена је борбена утакмица, са неколико оштрих прекршаја па је главни арбитар Малић имао доста посла, подијелио је чак осам жутих картона од чега пет нашим играчима а три гостима.
И други период утакмице обиљежио је Минерал. Са мање прилика него у првом дијелу.

70.минута: Лопта је упућена Вучићу, али противнички играч испред њега реагује, али само додаје до Стојановића, који се налази сам испред Кривдића и рутински у свом стилу га матира за 2:0.

90.минута: Гости успјевају постићи почасни гол, погодио је Пралица за коначних 2:1

Сјајан утисак је оставила наша екипа на данашњем сусрету. Момци су ''оставили срце на терену''. Само им још једном можемо честитати на доброј утакмици и пожелити много среће у наставку такмичења.

У сљедећем колу наш тим гостују у Добоју код Слоге.

ФК ''Минерал''- ФК ''Борац'' Козарска Дубица 2:1
1:0 Драган Вучић 41'
2:0 Жељко Стојановић 70'
2:1 Предраг Пралица 90'

Играли:
Минерал: Бајбић, Д,Поповић, Горановић, Јовичић, Г.Продић, Јотановић(од 31' Вучић), Милојевић( од 77' С.Продић), Симић, М.Поповић, Стојановић, Гачић( од 90' Ковачевић)
тренер: Дујаковић Зоран

Борац(КД): Кривдић, Далић, Радаковић, Кондић, Буразор, Миодраговић, Бакић, Мариновић, Ђурашиновић, Рељић, Аџић
још су играли: Кушмић, Пекић, Пралица
тренер: Кнежевић Жељко

жути картони: Горановић, Јовичић, Г.Продић, Симић, М.Поповић(Минерал), Буразор, Рељић, Пралица( Борац)