''МИНЕРАЛУ ПРИЈА ПОСАВИНА''

Фудбалери Минерала су у оквиру шестог кола Регионалне лиге ''Центар'' у Милошевцу декласирали домаћу Посавину резултатом 6:0.
Одиграли су наши играчи фантастичну утакмицу и потпуно заслужено освојили прва три бода у гостима ове сезоне.
Већ од самог почетка утакмице било је јасно у коме ће правцу ићи ова утакмица.

2.минута: Д.Поповић сјајно пролази по десној страни, убацује до Ковачевића који лопту шаље иза леђа голмана Радића за 0:1.

Наш тим је у потпуности контролисао утакмицу недозволивши противники да ни на који начин угрози гол Вуковића.

29.минута: Раде Поповић сјајно изводи слободан ударац са неких  25 метара, голман Радић поново није имао шансе. Резултат је 0:2.

Прво полувријеме је завршило резултатом 0:2.

У другом полувремену наш тим убацује у брзину више и у потпуности ''разбија'' домаћу екипу.

51.минута: Ковачевић брзо изводи аут до Д.Поповића који пролази по лијевој страни улази у казнени простор додаје на другу страну до Р.Поповића којем није било тешко да лопту убаци у празну мрежу. Резултат је 0:3. Друга асистенција данас Д.Поповића за други гол Р.Поповића.

57.минута: Р.Поповић лопту одузима домаћем штоперу, додаје до Ковачевића који одлично шутира са неких 13 метара за свој други а Минералов четврти гол данас.

Домаћи су најбољу прилику имали у 67.минути када је лопта прошла Вуковића, дошла до домаћег нападача који није успио лопту убацити у празан гол јер је његов покушај фантастичним уклизивањем спасио млади Суботић.

83.минута: Н.Павловић додаје до Перишића који фантастичним ударцем са 20 метара повећава резултат на 0:5.

85.минута: Онај који отворио ову голеаду он је и затворио. Горан Ковачевић је одузео лопту посљедњем играчу Посавине и рутински матирао голмана Радића за свој први хет-трик у каријери. Ово је био шести гол Ковачевића ове сезоне којим се нашао на врху листе стријелаца Регионалне лиге ''Центар''.

Након шест кола тим са Бање Врућице има девет бодова и утакмицу мање и тренутно се налази на петом мјесту. У наредном колу на Бању Врућицу долази Врањак.

ФК '''Посавина''- ФК ''Минерал'' 0:6