''МИНЕРАЛ СЛАВИО У ГРАДСКОМ ДЕРБИЈУ''

Фудбалери Минерала савладали су градског ривала Пролетер из Теслића резултатом 2:1 у оквиру 13.кола Друге лиге Републике Српске ''Запад''.

Чекало се 17 утакмица, чекало се пола године, губило , туговало, чекало се 12 утакмица ове сезоне, губило и гледало како конкуренција одмиче , а ти се не помјераш са дна, а онда се дочекала 13. утакмица ове сезоне, градски дерби пред пуним стадионом на Бањи Врућици против екипе која се бори за титулу, као рањени лавови смо устали, све изненадили и коначно побиједили.

У правом фудбалском амбијенту, какав дуго није виђен на нашем стадиону, пред 600 гледалаца, Минерал је остварио прву овосезонску побједу у градском дербију је савладао Пролетер са 2:1.

Пролетер је у бољој форми стигао на данашњи сусрет и већи дио утакмице је држао лопту у свом посједу, али жеља, мотив, борба у овом сусрету је било оно што је красило наш тим током цијелих 90 минута.

7.минут: Дејан Јелић прима лопту на неких 25 метара, креће у продор, али га ту руши Лале на неких 20 метара. Слободан ударац изводи Раде Поповић, погађа стативу, лопта се од стативу одбија, Јотановић успјева само да је прослиједи до Ковачевића који са пет метара лопту шаље у мрежу за 1:0.

Велики противник данашње утакмице је био снажан вјетар који је дувао током свих 90 минута и тако непрестано ометао игру.

Минерал је у наставку препустио лопту противнику, али гостујући играчи нису озбиљније угрозили гол Омеровић до пред крај полувремена.  Јотановић је опробао ударац средином полувремена са неких 25 метара, али је Недић одбранио.

41.минут: Први озбиљнији напад Пролетера и изједначење. Миладић је пробио по десној странио, убацио до Марковића који са неких десет метара матира Омеровића.

Прво полувријеме је завршено резултатом 1:1.

Већ на почетку другог полувремена потез утакмице који је одлучио побједника.

51.минута: Перишић је са центра убацио до Д.Поповића, који спушта лопту Ради Поповићу а овај фантастично шутира са нека 23 метра у десни горњи угао голмана Недића за 2:1.

Пролетер је након примљеног гола поново кренуо у офанзиву, али поред данас беспријекорне одбране нашег тима нису могли много направити.

Велике прилике за госте су пропустили Миладић, чији су ударци завршили поред гола, Панић чији је ударац са пет метара одбранио данас сјајни Омеровић, а онда је покушао и Марковић, али је Омеровић уз помоћ пречке одбранио и тај ударац.

Средином полувремена Панићу је оправдано поништен гол због офсајда. У најбољој прилици на крају утакмице се нашао  поново Панић, али поново са пет метара није био прецизан, лопта је завршила поред гола. Човић је покушао неколико минута прије краја с дистанце, али је Недић био сигуран.

На крају заслужена побједа наше екипе у утакмици у којој је пресудила већа жеља и борбеност. Треба похвалити све наше играче од најмлађег Осмића, који ниједног тренутка није показао страх већ се понашао као најискуснији играчи до најстаријег Горановића који је показао зашто је наш капитен и зашто је комадант ове екипе.

Након 14 година ова два тима су одмјерила снаге у првенственој утакмици, а посљедњи службени меч је одигран у купу 2009. који је такође добио Минерал идентичним резултатом као и данас.

Прва три бода су освојена ове сезоне и сада након 13 кола имамо пет бодова, и даље заузимамо посљедње мјесто са седам бодова заостатка за претпосљедњом екипом Озрена. Међутим, ова три бода су значајна психолошки да се прекине низ од шест мјесеци без побједе.

Пролетер је остао на трећем мјесту са шест бодова заостатка за водећим Жељезничаром.

У наредном колу наш тим гостује у Прњавору код Љубића, док Пролетер дочекује Слободу из Новог Града.