29. мај 2012.

Mineral bez borbe do tri boda

Utakmica 20. kola MOL Doboj između domaćina FK "Minerala" i FK "Radničkog" iz Brodskog Polja nije odigrana jer ekipa Radničkog iz Brodskog Polja nije doputovala u Banju Vrućicu, pa je Mineral službenim rezultatom (par-forfe) 3:0  teoretski obezbijedio titulu prvaka i plasman u viši rang.Mineral sledeće kolo putuje u Podnovlje gdje će igrati sa  FK Poletom.

Ostali rezultati 20. kola:
Derventa:Tekstilac 2-BSK2:1
V.Sočanica:Sloboda-4.Juli1:1
Kotorsko:Borac K-Borac 19751:1
Banja Vrućica:Mineral-Radnički3:0sl.rez.
Paklenica:Ozren-Polet1:1
Rudar SLOBODNI

24. мај 2012.

Utakmica FK Mineral - FK Radnički (Najava)

FK Mineral - FK Radnički

Utakmica 20. kola MOL Doboj između domaćina FK "Minerala" i FK "Radničkog" iz Brodskog Polja,odigraće se u nedelju (27.05.) sa početkom u 17h na stadionu "Kiseljak" Banja Vrućica.Domaćoj ekipi potreban je samo jedan bod kako bi osigurali ulazak u viši rang takmičenja.

"FK MINERAL" BANJA VRUĆICA

21. мај 2012.

Mineral novom pobjedom nadomak Područnoj ligi

19. Kolo : 20.05.2012. FK „BORAC 1975“ (Osinja) – FK „MINERAL“ (2:5)

Fudbaleri Minerala savladali su Borac iz Osinje rezultatom 2:5 i time se još više približili osvajanju naslova prvaka Međuopštinske lige Doboj. “Žutima” je u narednom kolu potreban samo bod kako bi osigurali lidersku poziciju dva kola prije kraja, i time bi omogućili da se od naredne sezone takmiče u područnoj ligi. Mineral je dobro otvorio utakmicu, u 5.min prekršaj nad D. Jelićem na 22 m, isti igrač uzima loptu a kada su svi posle njegovog šuta već vidjeli loptu u golu,domaćina spašava prečka a rezultat ostaje nepromjenjen. Potom Gačić izvodi korner sa desne strane gdje pronalazi najboljeg strijelca sezone Vučića a on ne trese mrežu domaćina ali lopta ipak prelazi gol liniju i Mineral postiže pogodak u 10. min za prednost od 0:1. Uzak teren Borca omogućio je da svako ubacivaje sa strane dođe kao korner, s toga je Gačić dalekim ubacivanjem iza linije tražio rješenja za postizanje pogotka preko Milojevića, D.Jelića, Simića a u takvim situacijama priključivao se najčešće i štoper M.Popović. Ovakvo ubacivanje bilježimo u 12. min kada na drugoj stativi neometani Milojević propušta povećavanje vođstva i glavom šutira u domaćeg golmana. Već u 16. min kao da gledamo reprizu velike šanse Milojevića, Gačić ponovo vraća loptu iz auta a Milojević ispravlja grešku iz prethodno propuštene akcije i donosi drugi pogodak za goste. Posle ubacivanja iz ugla za Borac, gosti prave kontru preko Gačića koji se oslobađa zadnjeg igrača Borca ali ponestaje snage u završnici za ozbiljnu realizaciju tako da njegov šut završava iznad gola domaćih u 20 min.U 22. min domaća odbrana pravi prekršaj u 16 m nad Vučićem a glavni arbitar Petković opravdano pokazuje na bijelu tačku, po drugi put ove sezone siguran izvođač najstrože kazne je Goranović koji donosi osjetnu prednost od 0:3. U 30 min. Mineral propušta dve vezane prilike, saradnja Miljevića i D.Jelića nedonosi uvjerljivo vođstvo, šut Jelića brani domaći golman a odbijenu loptu atraktivnim pokušajem Milojević šalje preko gola. U 33. min jedina sporna situacija na meču kada pomoćni sudija nesignalizira opsajd iz kojeg Mašić smanjuje rezultat na 1:3 koji domaćinu pomaže da ima kakav takav priključak. U 40. min dobra saradnja dva Jelića, V.Jelić asistira za D.Jelića koji se lako oslobađa protivnika ali ni ovaj put nije imao sreće u završnici. Samo minut kasnije stiže kazna za propuštene šanse gostiju, slaba intervencija do tada nezaposlenog Omerovića a Mašić po drugi put koristi pravu i jedinu priliku u prvom poluvremenu i donosi Borcu drugi pogodak i nadu da dođu do velikog preokreta. U drugom poluvremenu na terenu je igrala samo jedna ekipa, lider pokazuje kad je najviše potrebno, D.Jelić ovoga puta nadoknađuje propuštene šanse i u 55.min prizemnim jakim šutom donosi prednost od 2:4 za sigurnu završnicu. Čitavo drugo poluvrjeme domaći se brane , pogotovo kada su ostali sa igračem manje zbog crvenog kartona svog kapitena a svoju šansu iskoristio je Đukić s klupe. Naime, identična situacija pred golom Borca kao u 16. min kada Gačić pronalazi Milojevića na drugoj stativi, ali sada je u pitanju akter realizacije Đukić koji svojim golom postavlja konačan ishod utakmice 2:5

18. Kolo: 13.05.2012. FK „MINERAL“ - FK „4JULI (Pojezna) 4:0
Po veoma hladnom i kišovitom vremenu na stadionu Kiseljak u Banji Vrućici gostovala je  ekipa iz Pojezne. Jalova igra bez šansi dešavala se do 18. min kada Gačić probija desni bok gostiju i dobrim centaršutom pronalazi Stojanovića a ovaj neuspjeva sa 3 m glavom da savlada golmana gostiju. Neuvjerljiva igra i dalje se nastavlja do 31. min kada odbrambeni igrač gostiju pravi prekršaj za najstrožu kaznu a odgovornost preuzima kapiten Goranović i sigurnom realizacijom donosi prednost domaćina od 1:0.
U 33. min najljepši potez na utakmici predstavlja Čović, solo prodorom i driblingom oslobađa se gostujuće odbrane i akciju završava preciznim prizemnim šutom i domaćina dovodi do povećanja rezultata od 2:0.
Ubrzo nakon povećanja rezultata, tačnije u 35. min Simić se nalazi u dobroj šansi ali iskosa sa lijeve strane šutira pored gola.
U 40. min domaći koriste gužvu u kaznenom prostoru, Simić dolazi do lopte i vraća povratni pas za Stojanovića koji pogađa donji lijevi ugao i matira gostujućeg golmana za rezultat od 3:0.
Sve vrijedno pažnje u prvom poluvremenu od gostiju iz Pojezne bio je šut sa ivice 16 m al bez opasnosti po gol nezaposlenog Omerovića.
Posle odmora domaći su krenuli ofanzivnije da igraju a priliku za povećanje propustio je Simić u 55. min kada njegov šut krajnjim naporom nogom brani dobro postavljeni golman.
Nakon završetka ove akcije u 56. min do tada veoma dobri golman 4. Jula, pravi veliku grešku, poklanja loptu Jelić D. koji nesebičnom asistencijom upošljava Stojanovića a ovaj neometano sa peterca šalje loptu na prazan gol gostiju i povećava za veliku prednost od 4:0
U 65.min domaći prave kontru, Gačić pronalazi Jelić D. koji izlazi sam na golmana ali slabim šutom završava akciju bez promjene rezultata.
U 77. min sudije nisu registrovale čist i regularan pogodat Minerala, tako da je konačan ishod meča ostao 4:0

10. мај 2012.

Utakmica "FK Mineral" - "FK 4Jul" (Najava)

Utakmica:"FK Mineral - FK 4Jul" ,13.05.2012 u 16:30 ,Banja Vrućica ; Stadion :Kiseljak

U 18. Kolu Međuopštinske lige Doboj FK Mineral dočekuje goste iz Pojezne FK „ 4.Jul“ .

Nakon uvjerljive prošlonedeljne pobjede od 0:5 u gostima kod BSK-a, Mineral samouvjereno dočekuje goste iz Dervente koji su na domaćem terenu prokockali vođstvo od 1:0 i gostima sa Ozrena preustili 3 vrjedna boda u očuvanju koraka od 4 boda zaostatka za vodećim timom iz Banje Vrućice.
Ako se uzme u obzir da domaćin ima na svom terenu stoprocentan učinak i ne zna za poraz ove sezone, biće to težak zadatak za goste.
U taboru Minerala svi su na okupu ,a za nedeljnu utakmicu nije siguran nastup Vučića koji je zadobio povredu Kvadricepsa na prošlom treningu ali s obzirom na veliki broj igračkog kadra trener domaćih nije posebno zabrinut za izostanak najboljeg strijelca prošle polusezone.
Sve vjerne navijače i simpatizere kluba pozivamo putem naše stranice da dođu i daju svoju podršku u nedelju u 16:30 na stadionu„KISELJAK“

Detalji sa utakmice FK Mineral-FK Rudar

Detalji sa utakmice FK Mineral-FK Rudar Stanari,  Banja Vrućica, 29.04.2012.  ,gdje je damaći tim savladao protivnika sa 4:2

09. мај 2012.

Pobjeda "Minerala" u Bušletiću

Odigrana je prva utakmica 17. kola u Međuopštinskoj ligi Doboj.  U Bušletiću domaći BSK ugostio je lidera, ekipu Minerala iz Banje Vrućice. Nakon 90. minuta igre gosti su odnijeli cijeli plijem a rezultat je glasio čak 0:5.
Tek što se krenulo sa centra golman BSK-a pravi veliku grešku i poklanja loptu Gačiću, fudbaleru Minerala koji neometano pogađa u prvom minutu.
U 23. minutu rezultat je bio 0:2. Gosti prave kontu preko V. Jelića koji asistira Stojanoviću, koji se lako oslobađa protivnika i sa lijeve strane sa osam metara preciznim šutom postie gol.
Već u 32. minutu rezultat je bio 3:0 za Mineral. Slobodan udarac sa desne strane izvodi Stojanović i na drugoj stativi pronalazi Milojevića, ali njegov pokušaj glavom zaustavlja prečka, da bi na odbijenu loptu natrčao D. Popović i neometano sa dva metra povećao za osjetnu prednost gostiju.
Rezultatom 3:0 završeno je prvo poluvrijeme, da bi u nastavku susreta gosti postigli još dva gola.
U 72. minutu Čović lako prolazi domaćeg beka i štopera ali ovaj ga ruši u kaznenom prostoru BSK-a a sudija pokazuje za na bijelu tačku. Milojević rutinski izvodi jedanesterac i postavlja rezultat 4:0
Konačan rezultat postavljen je u 83. minutu, kada je viđena i najbolja akcija na utakmici od aktera Stojanovića i Gačića, brza izmjena dva dupla pasa a završni pas upućuje Stojanović koji svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 5:0 za sastav Minerala.

U drugom meču Osinjani nisu uspjeli da zaustave zahuktale fudbalere Poleta koji su osvojili nove bodove. Gosti su uprkos ranom vođstvu domaćina preokrenuli rezultat i u drugom poluvremenu dominirali kako u igri tako i efikasnošću. Utakmica je protekla u fer i korektnoj igri uz dobro dijelenje fudbalske pravde.