'' ДЕБАКЛ У ГАЈЕВИМА''

Дејан Јелић, није
могао сам много
тога промијенити.

Након шокантног пораза у прошлом колу, фудбалери Минерала отишли на гостовање у Гајеве код екипе ''Црвене звијезде'', с надом да могу исправити грешке из претходне утакмице. Тренер Милојевић није могао да рачуна на шесторицу важних играча( Стојановић, Гачић, Милојевић, Поповић, Ковачевић,Симић) те је у Гајеве дошао са свега 15 играча, с тим да добар дио и њих није био спреман.
 Домаћи су прије овог кола заузимали десето мјесто, а наша екипа прво. Али, на терену је слика била обрнута.

Првих пола сата , протекло је у доминацији нашег тима, али није створена није конкретна шанса. Након тога домаћи убацују у брзину више, те прво погађају стативу а онда креће потоп ''жуте подморнице''.

36' Неуспјешну офсајд замку користи Станковић који излази сам пред Омеровић и рутински га матира.

Домаћи су наставили да нападају и у другом полувремену, и да није било расположеног Омеровића , гости са Бање Врућице би доживили праву бламажу.

58' Грешка Поповића у средини терена, контра-напад користи Бојановић и повећава резултат на 2:0.

90'+ Завршни ударац играчи ''Минерала'' добијају у судијској надокнади. Прво Савић погађа за 3:0, а минут послије Илић поставља коначан резултат утакмице 4:0.

Шта је узрок овако високог пораза, да ли одсуство већег броја играча или недовољна спремност оних који су играли ,то је на шефу Милојевићу да ријеши.
Након првог домаћег пораза у прошлом колу, у овом смо уписали и први гостујући.

Захваљујући овом поразу ''Минерал'' је пао на друго мјесто са два бода заостатка за водећом ''Требавом''.