''ШАМПИОНСКИ ПЛЕС НА БАЊИ ВРУЋИЦИ''

Фудбалски клуб ''Минерал'' је шампион Регионалне лиге Републике Српске група ''Центар'' за сезону 2015/16.

Коло прије краја такмичења у РФЛ ''Центар'' фудбалери Минерала обезбједили су шампионску титулу  и пласман у Другу лигу РС ''Запад'' , побједом над екипом Скугрића јуче на Бањи Врућици резултатом 2:0.

Није то био нимало лак меч за наше играче. Одлична и чврста екипа није дозвољавала нашем тиму да уђе у казнени простор па су најбоље покушаје наши играчи у првом полувремену имали ударцима са дистанце. У 14.минути покушао је Д.Поповић са 20 метара, одбранио је Бјелкић. Сличан покушај неколико минута касније имао је и Перишић , али гостујући чувар мреже није имао проблема. Најбољу прилику је имао је имао Р.Поповић када је на крају полувремена сјајно шутирао у горњи лијеви угао гола гостију, али је Бјелкић крајњим напором снаге то одбранио.

Ипак, притисак на гол гостију  се исплатио већ на старту другог полувремена.

50.минута: Р.Поповић прима лопту на неких 20 метара, прави два корака и шутира у доњи десни угао голмана Бјелкића за вођство нашег тима од 1:0. Био је ово његов 15. гол ове сезоне.

Није било много прилика до краја сусрета, ипак 15 минута прије краја утакмице стављена је ''тачка на и''.

75.минута: Најдоминантнији играч првог дијела првенства коначно је погодио овог прољећа. Корнера који је извео Перишић, на другој стативи се добро снашао Ковачевић и постигао свој 14. погодак ове сезоне за 2:0.

Посљедњим звиждуком судије Лазаревића услиједило је велико славље домаћих играча на терену, који су након двије године поново освојили регионалну титулу.  На табели Минерал је први са три бода више од Слоге из Дугог Поља и у наредном ,посљедњем, колу наши момци гостују у Пакленици код екипе Озрена.

ФК ''Минерал''- ФК ''Скугрић'' 2:0