'' ФК ''ВРАЊАК'' - ФК ''МИНЕРАЛ'' 0:1''

Драган  Горановић

'' Драган Горановић- човјек одлуке''

Стадион  ''Центар'' у Врањаку било је мјесто гдје су фудбалери Минерала уписали 12. овосезонску побједу и поново се вратили на чело првенствене табеле.
По сјајним  условима за игру, пред око стотињак гледалаца, видјели смо добру фудбалску представу са обе стране. ''Минерал'' је на овај меч дошао без иједног класичног нападача , али су се у тим вратили Стојановић и Нинковић. Тренер Дујаковић је због суспензије овај меч морао да посматра са трибина.

Првих 45 минута наш тим је имао теренску иницијативу, са неколико прилика. Нинковић је покушао ударцем са дистанце, али је лопта отишла преко гола. Стојановић се у једној прилици није добро снашао у казненом простору домаћих , а покушао је и Гачић из слободног ударца али је и та лопта завршила преко гола. Домаћи су имали неколико полу-шанси, међутим ту се истакао Омеровић који је још једном ове сезоне показао да је  газда свог шеснестерца.

Други дио утакмице  је протекао у рововској борби на средини терена , са пар полу-шанси на обе стране , све до посљедњих десет минута. Ту настаје права драма, у којој су два момента одлучили побједника утакмице.

Прво у 81.минути нападач Врањка излази сам на Омеровића, лобује га али овога пута је наш тим био миљеник среће те је лопту зауставила статива. За тај промашај услиједила је казна.

83.минута: Слободан ударац са десне стране са неких 40 метара. Стојановић фантастично убацује до омаленог Горановића , који високо лети , удара главом и лопту поспрема иза леђа домаћег голмана за вођство нашег тима.
Као и неколико пута ове сезоне се показало се да веза Стојановић-Горановић сјајно функционише. Ово је био други Горановићев гол ове сезоне и седма асистенција Жељке Стојановића који показао да се вратио у форму.

До краја утакмице домаћи су покушали да запријете али без успјеха. Тим са Бање Врућице донио је три велика бода са тешког гостовања.
Главни судија меча Мирић показао је чак седам жутих картона нашим фудбалерима.
У дерби мечу одиграном у Костајници , домаћа екипа Наша крила и гости из Осјечана ''Требава'' су подијелили бодове(2:2).

ФК ''Минерал'' поново је преузео прво мјесто  (40 бодова) на табели РФЛ Центар те сада има два бода више од ФК ''Требава'' (38 бодова).

У сљедећем 20.колу на Бању Врућицу долази добојски Жељезничар.