''МИНЕРАЛ БОЉИ ОД ЖЕЉЕЗНИЧАРА''

Жељко Стојановић

''6 утакмица до титуле''

У дербију 20.кола РФЛ Центар одиграном на Бањи Врућици, првопласирани ''Минерал'' савладао је добојски ''Жељезничар'' резултатом 3:1.

Наш тим је боље почео утакмицу, у 12.минути Стојановић је запријетио добрим ударцем са 25 метара, већ минут касније...

13.минута: Стојановић сјајно асистира Д.Поповићу, који ситуацију 1 на 1 рутински реализује за вођство нашег тима 1:0. Била је ово осма асистенција Стојановића и први гол Данијела Поповића ове сезоне!

Наставио је Минерал са притиском на гол гостију, али  без конкретне шансе. Нису ни гости били безопасни.

38.минута: Слободан ударац са неких 20 метара за тим из Добоја. Оливер Цвијетић велемајсторски шутира у горњи десни угао голмана Омеровића. Феноменалан ударац за поравнање резултата 1:1.

То је био резултат првог полувремена 1:1.

Друго полувријеме тим са Бање Врућице је играо ангажованије, са већом жељом за побједом од гостију.

66.минута: Кумовска веза је прорадила! Гачић изводи слободан ударац са десне стране, највиши у скоку је Стојановић ,који  главом поспрема лопту иза леђа чувара мреже гостију за 2:1. Био ово десети гол Стојановића ове сезоне, са којим је прекинуо голгетерски пост(11 утакмица без постигнутог гола)!

73.минута: На безопасан центаршут , голман Жељезничара катастрофално реагује(испада му лопта из руке) , што искориштава Симић те поставља коначан резултат утакмице 3:1 . Ово је био шести гол Симића ове сезоне.

До краја утакмице, било је прилика на обе стране, Добојлије су имале неколико шанси, али је Омеровић био на висини задатка. Треба истаћи да се наш нападач Вучић поштено испромашивао на овој утакмици.

Ово је била 13. овосезонска побједа Минерала, чиме су задржали прво мјесто са два бода више од Требаве из Осјечана.
До краја првенства је остало још шест кола, шест важних утакмица у борби за титулу, шест корака до друге лиге.

Сљедећу утакмицу наш тим игра у суботу, у Доњем Придјелу, против ОФК ''Придјела'', док главни конкурент за титулу ''Требава'' гостује у Милошевцу код ''Посавине''!!!