28. септембар 2014.

''ИНФАРКТНА УТАКМИЦА- СИМИЋ У НАДОКНАДИ СПАСИО БОД''

Невјероватна утакмица је виђена на Бањи Врућици, између Минерала и Жупе у оквиру седмог кола Друге лиге РС ''Запад''.

Од мирног првог полувремена до шокантног другог.

Није се много тога дешава у првих 20 минута, наш тим је контролисао игру, одбрана је дјеловала одлично, али није било озбиљнијих прилика.

24.минута: Аут убацује Гачић до Ковачевића који главом пребацују до С. Продића , а овај са три метра главом погађа за 1:0. Био је то први гол Продића у дресу ФК ''Минерал''.

До краја полувремена најбољу је прилику имао Симић који је главом пуцао преко гола.

Друго полувријеме виђена је права драма.

Тим са Бање Врућице у друго полувријеме улази опуштено, а гости фуриозно крећу ка нашем голу.

56.минута: Брзоноги Радић излази сам испред Омеровића( можда је био у офсајду) шутира , наш голман брани, али се лопта срећно одбија од Радића за 1:1.

60.минута: Први гол као да је шокирао наше играче, гости поново праве вишак, Тривић одлично шутира у даљи угао Омеровића за 1:2. За само пет минута гости су преокренули резултат.

64.минута: Гостујући играч руши Кузмановића у казненом простору, главни арбитар Вукић показује на ''бијелу тачку''. Била је то лијепа прилика за изједначење. Лопту је узео капитен Горановић, шут... али је Ђурић одбранио! Штета.

70.минута: Радић поново бјежи нашој одбрани( чини се поново у офсајду, али помоћни арбитар је остао на центру па то није видио) излази испред Омеровића и рутински погађа за 1:3.

Имао је Радић још једну прилику али је био неспретан. Наш тим је имао шансу преко Стојановића , Симића. Изгледало је да ће Минерал уписати домаћи пораз након дуго времена али тако није мислио Симић.

90'+1. Стојановић са десне стране центрира, на петерцу је Симић, којем није било тешко да погоди за 2:3.

90'+3. Посљедњи напад, корнер са лијеве стране, Гачић милиметарски прецизно убацује до Симића, који главом шутира и погађа за 3:3. Гости у невјерици, домаћи у трансу.

На крају и најреалнији исход 3:3, домаћи су били бољи у првом полувремену а Жупа у другом. Треба истаћи да је главни арбитар Вукић дозволио оштру на тренутке и грубу игру што резултирало нервозом на обије стране, у неколико наврата дошло је до међусобног кошкања играча,  а наш тим је сусрет завршио са чак 6 жутих картона.

У седам кола наш тим је скупио 8 бодова и тренутно се налази на 11.позицији, два бода више од посљедње добојске Слоге, а бод мање од петопласираних Лакташа. У наредном колу Минерал гостују у Жеравици код екипе Јединства.

3:3 Јоргован Симић 90+

Минерал: Омеровић, Ковачевић, Горановић, М.Поповић, Д.Поповић, Јовичић, Стојановић, Гачић, Симић, Вучић, С,Продић(од 60' Кузмановић)
жути картони: Омеровић, Ковачевић, М.Поповић, Д.Поповић, Гачић, Симић

22. септембар 2014.

''НЕЗАСЛУЖЕН ПОРАЗ''

''Љубић с пенала срушио десетковани Минерал''

Фудбалери Минерала уписали су трећи гостујући пораз ове сезоне у Прњавору од екипе Љубића са 1:0.

Иако су у Прњавор отишли без Јовичића, М.Поповића, Продића, Д.Јелића, Милојевића, Човића , Јотановића, готово без резервних играча, Минерал је пружио најбољу партију на гостовању ове сезоне али ипак их је једна грешка коштала пораза.

7.минута: На ивици казненог простора капитен Јелић фаулира домаћег играча, судија показује на ''бијелу тачку''. Са 11 метара сигуран је био капитен Љубића Жижак за 1:0.

Фаворизовани Љубић је био у подређеном положају у остатку сусрета али резултат се није мијењао. Много шанси су промашили наши играчи; срећа, неспретност гостујућих играча били су савезник домаћина.

Три бода су остала у Прњавору, али нас више радује сјајна играча нашег тима.

Након шест кола Минерал има 7 бодова колико има и наредни противник екипа Жупа Суперпетрол са којом се састајемо у недјељу. Тренутно на табели тим са Бање Врућице заузима 11.мјесто.

ФК ''Љубић'' Прњавор- ФК ''Минерал'' 1:0
Борис Жижак 7' пенал

ФК ''Љубић'': Радуловић, Лазић, Бурдељ(од 86'Модић), Мујкић, Жижак, Декет, А.Жижак, Ковач, Ћирковић, Петровић(од 84' Квакић), Кострешевић(од 46'Шарчевић)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Горановић,Ковачевић, Јелић, Д.Поповић, Гачић, Стојановић, С.Продић, Симић, Кузмановић

жути картони: Лазић, Жижак, Анчић(Љубић) И.Јелић, Бајбић(Минерал)

НАПОМЕНА: Нисам био на утакмици па је извјештај написан на основу писања прњаворских портала и изјава играча Минерала након утакмице.

15. септембар 2014.

''МЛАДОСТ ''ОТКИНУЛА'' БОД''

У оквиру 5.кола Друге лиге РС-група ''Запад'' на Бањи Врућици фудбалери Минерала и Младости из Доње Слатине су подијелили бодове.
Минерал поново није поражен на домаћем терену али послије дуго времена није побиједио.

Првих пола сата се готово ништа није дешавало, а онда два спорна момента. Гостујући играч у свом казненом простору лопту руком зауставља  али судија ништа не показује.
Ако у овој првој ситуацији можда и није било услова да се покаже на ''бијелу тачку'' онда код ове друге нема се шта рећи. У гужви која је настала приликом извођења корнера лопта погађа у руку најмање два гостујућа играча али главни арбитар ни то није видио него је само показао на корнер.

34.минута: Одлично убацивање Гачића из корнера, у казненом простору се најбоље сналази Г.Продић и доводи Минерал у вођство 1:0.

До краја полувремена биљежимо одличне ударце Гачића и Јовичића, али се резултат није мијењао.

Друго полувријеме обиљежио најлошији појединац меча главни арбитар Милош Ковачевић из Приједора, који је својим несхатљивим одлукама, неуједначеним критеријумом само унио нервозу међу домаће играче.

77.минута: Капитен гостију Илић бјежи домаћој одбрани, пролази и Омеровића и поравнава резултат на 1:1.

До краја сусрета се ништа није мијењало па је то био коначан резултат.

Није наш тим импресионирао игром, можда није ни заслужио три бода, али нису ни гости  довољно показали па ипак кући одлазе задовољни са једним бодом.

Прије овог сусрета четири играча су била у опасности од добијања трећег картона који би их суспендовао у сљедећем мечу. Већ прва три картона су избацила три играча за сљедећи меч. Продић-због наводног приговора, Јовичић- због прекршаја(за такве прекршаје гости нису добијали картон), М.Поповић- исто као и претходни. Дујаковић је на вријеме извео Симића и спасио га суспензије.

Након пет кола имамо 7 бодова и налазимо се на 6.мјесту.
У наредном колу Минерал игра у Прњавору против Љубића, без три стандардна играча Продића, Јовичића и М.Поповића.

ФК ''Минерал''- ФК ''Младост'' Доња Слатина 1:1
1:0 Горан Продић 34'
1:1 Драган Илић 77'

ФК ''Минерал'': Омеровић, Д.Поповић, Горановић, Јовичић, Продић, Милојевић(од 77' Д.Јелић), Вучић, Симић(од 70' Кузмановић), М.Поповић, Стојановић, Гачић

ФК ''Младост'': Лакић, Ђурђевић(од 90' Карановић), Кадић, Илић, Хусеинбашић, Илић(од 80' Зорић), Симеуновић, Арнаутовић, Максимовић, Чанчаревић, Мирић(од 55' Томашевић)
жути картони: Продић, Јовичић, М.Поповић, (Минерал); Кадић, Максимовић, Зорић(Младост)

08. септембар 2014.

ФК ''ОМАРСКА'' - ФК ''МИНЕРАЛ'' 2:0

''Минерал ипак поражен''

У 4.колу Друге лиге РС ''Запад'' фудбалери Минерала поражени су у Омарској од истоимене екипе резултатом 2:0.

Сусрет је одигран по изузетном тешком терену, због обилне кише која је падала у Омарској у претходним данима.

Омарска је од првог минута напала нашу екипу с намјером да освоји сва три бода. Наша одбрана дјеловала је чврсто и сигурно, а фантастичан на нашем голу био је Омеровић. Домаћи су имали три велике прилике преко Крецеља, Романића и Јаћимовића али је Омеровић сва три пута сјајно реаговао и с разлогом је проглашен за играча утакмице.
Пред крај првог полувремена Вучић је пропустио велику прилику када је његов ударац са 10 метара зауставио домаћи чувар мреже Јокић.

На одмор се отишло с резултатом 0:0.

Омарска је и у другом полувремену више нападала на наш гол, Омеровић у неколико ситуација одлично реаговао али је на крају ипак капитулирао.

73.минута: Послије убацивања из корнера у казненом простору Минерала најбоље се сналази Јаћимовић и доводи домаће у вођство 1:0.

78.минута: Само пет минута послије Омарска дуплира предност из једне сумњиве ситуације. Гужву у казненом простору користи домаћи играч који руком асистира до Романића, а овај ударцем са 16 метара поставља коначан резултат утакмице 2:0.

До краја утакмице Д.Јелић је покушао ударцем са преко 20 метара али је на голу сигуран био Јокић, шансу је имао и Стојановић , али се резултат није мијењао.

На крају треба рећи заслужен пораз нашег тима, домаћин није показао бољу игру али је ипак створио више шанси што је  на крају и пресудило.

Ово је био други пораз тима са Бање Врућице, који се након четири кола налази на диоби између 4. и 10. позиције са још седам екипа које имају по шест бодова.

У наредном колу Минерал дочекује Младост из Доње Слатине.

ФК ''Омарска''- ФК ''Минерал'' 2:0
1:0 Јаћимовић 73'
2:0 Романић 78'

Омарска: Јокић, Д.Романић(Ђ.Росић), Н.Нишевић, Б.Романић,Д.Нишевић, Анђић, Здјелар, Граховац(Пађан), Панић( Д.Романић), Крецељ, Јаћимовић

Минерал: Омеровић, Д.Поповић, М.Поповић, Г.Продић, Ковачевић, Горановић, Јовичић(од 87' С.Продић), Гачић, Стојановић, Милојевић(од 65' Д.Јелић), Вучић(од 80' Кузмановић)
жути картони: Ковачевић, Јовичић