''МИНИМАЛНОМ ПОБЈЕДОМ ДО ПРВОГ МЈЕСТА''

Фудбалери Минерала савладали су у Горњој Слатини екипу ''Будућност'' голом Симића из једанаестерца и тако поново преузели водећу позицију.

Била је то утакмица за заборав у којој је вођена рововска битка на средини терена са малим бројем прилика на обије стране.  Минерал је држао лопту у свом посједу, али су домаћи створили више изгледних прилика.

Једину прилику у првом полувремену Минерал је имао преко Долића када је у 20.минути изашао сам испред голмана са десне стране, али је шутирао преко гола. Наш тим је у првом полувремену извео десет корнера , али није успио озбиљније да угрози домаћег чувара мреже.

Друго полувријеме су боље отворили домаћи, већ у првом нападу велику шансу након корнера је одбранио сјајни Омеровић.

61.минута: Један безопасан центаршут у казнени простор  домаћина играча екипе из Горње Слатине погађа у руку и главни арбитар показује на ''бијелу тачку''. Сигуран са 11 метара био је наш најбољи стријелац Симић, којем је ово био 17. погодак ове сезоне.

Кренуо је тада домаћин још офанзивније на наш гол, али сјајна одбрана на челу са голманом Омеровићем је све то зауставила. Наш тим је до краја имао пар удараца изван оквира гола.

На крају тешко извојевана побједа којом смо преузели водећу позицију , јер је у дерби мечу Врањак на домаћем терену савладао Слогу из Дугог Поља са 3:0. Сада табела изгледа овако: 1.Минерал 49, 2.Слога 47, 3.Врањак 46.

Четири кола су остала до краја, четири финалне утакмице , сами одлучујемо о својој судбини. Сљедећи сусрет играмо на Бањи Врућици , сљедећу недјељу против Црвене звијезде из Обудовца. Прије тога, у сриједу од 17:30 на Бањи Врућици меч 3.кола Купа ГФС, Минерал-Укрина.

ФК ''Будућност'' Горња Слатина- ФК ''Минерал'' 0:1
Симић(61п)

жути картони: Мокрић,Радуловић(Будућност), Д.Поповић, И.Јелић, Д.Јелић, Ковачевић(Минерал)

Будућност: Поповић, Тодоровић, Дринић, Смиљић(од 83'Н.Вуксановић), Мокрић, Ђукић,Д. Вуксановић, Аврић, Босић М.(од 87' Босић П.) Радуловић, Пајић(од 63' Секулић)

Минерал: Омеровић, Д.Поповић, Горановић, Гачић(од 82' Д.Јелић), Јотановић, Симић, М.Поповић, Р.Поповић, Перишић(од 55' Ковачевић), И.Јелић(од 59' В.Павловић), Долић