'' ТИТУЛА ПОНОВО СИЈА У ВИТРИНАМА МИНЕРАЛА''

23.Коло:19.05.2013. ФК ''Минерал''- ФК ''Црквина'' 7:1

Сав труд који су уложили фудбалери Минерала су наплатили у овом колу, пошто су тријумфом над екипом Црквине освојили другу узастопну титулу и постали прваци Подручне лиге Добој. Другопласирани Озрен и трећепласирана Слога су изгубили у гостујућим утакмицама, док је Минерал са нова три бода, побјегао пратиоцима на +11 односно +12 бодова , три кола прије краја првенства, и ријешили све дилеме око новог шампиона, увјерљивом и заслуженом побједом дошли до постављеног и зацртаног циља.

У овој утакмици видјели смо, као и више пута у овој сезони два различита Минерала у два полувремена. Иако смо створили много великих шанси реализација у првом полувремену је изостала, што се односи на сам резултат и минимално вођство од 1:0. Поред великог броја шанси у првом полувремену, игра је била јако траљава , без великог жара и интензитета. Разлог томе може се наћи у нашем раном вођству, гдје је дошло до опуштања и без превелике жеље да се оштро и компактно нападне гол противника, како смо то претходно радили, али све пропусте из првог дијела размотрили смо и ријешили у свлачионици, а на терену то практички и показали, гдје противнику нисмо оставили ни шансе ни простора да нас угрозе, рекао је тренер Шакановић.Искористио је прилику да честита својим момцима на великом тријумфу и оствареном резултату.

На самом отварању утакмице, Стојановић проиграва Д.Јелића а овај излази сам пред Смајловића и доноси предност 1:0 3. минут.
У 20' Смиљић не искориштава свој продор, а двије минуте касније, Смајловић добро реагује на покушај Стојановића.

23' Д.Јелић добро изводи слободан ударац, али голман Црквине је сигуран.
26' Најљепша акција на мечу, два дупла паса Гачића, и Д.Поповића, завршни пас упућује Стојановић за Вучића који из велике прилике не постиже погодак.
28' Д.Јелић у шанси, али лопта одлази поред десне стативе.
29' Стојановић погађа стативу, да би серију стопостотних промашаја наставио најбољи стријелац лиге Вучић у 41'.
Прво полувријеме је завршено, великим бројем прилика, и активним резултатом 1:0.Друго полувријеме је настављено промашајима, када Смиљић неометан са 10 метара не постиже погодак,лопта одлази поред лијеве стативе.

Након дуге лопте Биљановића, Вучић се изборио за њу и користи грешку до тада најбољег играча гостију , голмана Смајловића,који непотребно истрчава а Вучић из тешке позиције(из мртвог угла) постиже гол, и доноси толико очекивану предност од 2:0 у 51.минути.
57' Д.Поповић пролази по десном боку , гдје центаршутом проналази Вучића који повећава на 3:0.

58' Велику шансу не искориштава Гачић који шаље лопту равно у голмана гостију.
72' Слабу интервенцију Ђукића , послије корнера користи , гостујући центарфор и смањује резултат на 3:1.
77' Смиљић изводи корнер, у 16-ерцу најбоље се сналази Вучић, који хет-триком повећава на 4:1.
Две минуте касније, Смиљић соло акцијом, пролази по десној страни, враћа повратни пас за Стојановића, који рутински повећава на 5:1.
82' Стојановић користи неуспјешну офсајд замку гостију, и по шести пут шаље голмана гостију да вади лопту из мреже.
То није било све до краја, у посљедњој минути, Стојановић центрира са десне стране Смиљић пребацује лопту главом на другу страну до Вучића, који поставља коначан резултат 7:1

Минерал- Црквина 7:1(1:0)
Стријелци: 1:0 Д.Јелић (3) 2:0 Вучић(51) 3:0 Вучић(57) 3:1 Марјановић(71)
4:1 Вучић(76) 5:1 Стојановић(79) 6:1 Стојановић(81) 7:1 Вучић (89)
Стадион: Зтц Бања Врућица