''ВУЧИЋ И ГОРАНОВИЋ ЗА ПРВО МЈЕСТО''

''Озрен'' поново пао на ''пластици''

Драган Горановић
       У 15.колу Регионалне лиге Центар, фудбалери ''Минерала'' су на домаћем терену савладали старог знанца екипу ФК ''Озрен'' Пакленица.

Наша екипа поново је одиграла сјајну утакмицу. Прво полувријеме протекло је у потпуној доминацији наших фудбалера, али нису успјели постићи погодак. Шансе су се редале као на траци, Вучић, Стојановић, Д.Поповић, Нинковић су покушавали , из близине, из даљине али резултат се није мијењао. Гости су имали добру прилику из контра-напада али су се спетљали у завршници.

У другом полувремену ''жута подморница'' је коначно кренула да реализује своје прилике.

62. минута: Слободан ударац са лијеве стране са неких 25 метара, изводи Гачић, најбоље се сналази Драган Вучић, који главом сјајно погађа за вођство домаће екипе.

79. минута: Сјајна акција екипе са Бање Врућице, Стојановић одлично убацује са 20 метара Горановићу, који се убацио из другог плана, а капитен рутински матира гостујућег голмана са пет метара и резултат је 2:0!

87.минута: Стојановић додаје резервисти Ђукићу , који сјајно асистира Вучићу ,а овај са пет метара постиже свој пети гол ове сезоне, те поставља коначан резултат утакмице 3:0. Вучић са своја два гола данас је потврдио да се налази у доброј форми, те је поново заслужио епитет играча утакмице.

''Минерал поново први''

Након два одиграна кола у прољећном дијелу првенства, наша екипа је успјела да заостатак од четири бода(-4) претвори у предност од два бода(+2) у односу на екипу ФК ''Требава''  Осјечани. Екипа из Осјечана након домаћег пораза од Минерала у прошлом колу, у овом су поражени на гостовању код екипе ''Врањак''! Два бода предности, врата друге лиге су широм отворена.

У сљедећем колу ФК ''Минерал'' гостује у Скугрићу код истоимене екипе.

ФК ''Минерал''-ФК ''Озрен'' Пакленица 3:0

1:0 Вучић(62) 2:0 Горановић(79) 3:0 Вучић(87)

ФК ''Минерал'': Омеровић, Ковачевић(од 73' Ђукић), Деспић, М.Поповић, Горановић, Д.Поповић(од 88' Томић), Шакановић, Нинковић, Стојановић, Гачић, Вучић
тренер: Дујаковић
жути картон: Ковачевић