''РЕЗЕРВИСТИ ''СРУШИЛИ'' ГАЈЕВЕ, МИНЕРАЛ НА КОРАК ОД ТИТУЛЕ''

Немања Томић

''Још једна побједа и титула''

Фудбалери Минерала су у 24.колу Регионалне лиге Центар теже него што се очекивало савладали Црвену звијезду из Гајева резултатом 3:0.

Прво полувријеме је било једно од најлошијих полувремена ове сезоне нашег тима. Лоша, неповезана игра у којој је једини расположен био Стојановић, који је покушао са неколико удараца. Своју шансу је имао и Вучић, али се није добро снашао у шеснестерцу гостију. Гости су имали неколико опасних удараца али се на одмор отишло са резулатом 0:0.

Друго полувријеме био је то поново онај ''прави Минерал''.

53.минута: Прекршај на ивици казненог простора је изнудио Стојановић. Д. Јелић узима лопту и перфектим ударцем у свом стилу ,у сами лијеви горњи угао гола гостију ,матира гостујућег голмана за 1:0.  Ово је био трећи овосезонски гол Јелића.

Наставио је тим са Бање Врућице у истом ритму, а гости из Гајева нису имали снаге да одговоре на нападе домаћих.

73.минута: Гостујући играч послије једног кошкања са Вучићем добија други жути картон , те је наш тим посљедњих 20 минута имао играча више. Тада Дујаковић убацује своје ''џокере'' са клупе Томића и Милојевића , који своју шансу користе на најбољи начин.

83.минута: Стојановић сјајно избацује младог Томића, којем није било тешко да неометан матира гостујућег чувара мреже за 2:0. Био је то Томићев први овосезонски погодак

84.минута: Само пар секунди касније, идентична ситуација, поново Стојановић сјајно упошљава, само овога пута искусног Милојевића , који поставља коначан резултат утакмице 3:0. Ово је био први гол Милојевића ове сезоне и 10. асистенција Стојановића, који сада има 12 голова и 10 асистенција ( кошаркашким рјечником речено- ''дабл-дабл'' учинак'').

Добре вијести су стигле из Пакленице. Озрен је савладао Требаву резултатом 3:2, и тим поразом Требаве, два кола прије краја Минерал је стекао четири бода предности у односу на тим из Осјечана.

Жуту подморницу дијели само један мали корак до титуле и пласмана у Другу лигу РС. У наредна два кола потребна су три бода да би и званично постали шампиони РФЛ Центар.

Прву ''меч-лопту'' наш тим има у сљедећом колу у Милошевцу код екипе Посавине, уколико ту шансу не искористе, шампионско славље ће бити заказано за двије седмице у посљедњем колу када долази Руданка.