''ИНФАРКТНА УТАКМИЦА- СИМИЋ У НАДОКНАДИ СПАСИО БОД''

Невјероватна утакмица је виђена на Бањи Врућици, између Минерала и Жупе у оквиру седмог кола Друге лиге РС ''Запад''.

Од мирног првог полувремена до шокантног другог.

Није се много тога дешава у првих 20 минута, наш тим је контролисао игру, одбрана је дјеловала одлично, али није било озбиљнијих прилика.

24.минута: Аут убацује Гачић до Ковачевића који главом пребацују до С. Продића , а овај са три метра главом погађа за 1:0. Био је то први гол Продића у дресу ФК ''Минерал''.

До краја полувремена најбољу је прилику имао Симић који је главом пуцао преко гола.

Друго полувријеме виђена је права драма.

Тим са Бање Врућице у друго полувријеме улази опуштено, а гости фуриозно крећу ка нашем голу.

56.минута: Брзоноги Радић излази сам испред Омеровића( можда је био у офсајду) шутира , наш голман брани, али се лопта срећно одбија од Радића за 1:1.

60.минута: Први гол као да је шокирао наше играче, гости поново праве вишак, Тривић одлично шутира у даљи угао Омеровића за 1:2. За само пет минута гости су преокренули резултат.

64.минута: Гостујући играч руши Кузмановића у казненом простору, главни арбитар Вукић показује на ''бијелу тачку''. Била је то лијепа прилика за изједначење. Лопту је узео капитен Горановић, шут... али је Ђурић одбранио! Штета.

70.минута: Радић поново бјежи нашој одбрани( чини се поново у офсајду, али помоћни арбитар је остао на центру па то није видио) излази испред Омеровића и рутински погађа за 1:3.

Имао је Радић још једну прилику али је био неспретан. Наш тим је имао шансу преко Стојановића , Симића. Изгледало је да ће Минерал уписати домаћи пораз након дуго времена али тако није мислио Симић.

90'+1. Стојановић са десне стране центрира, на петерцу је Симић, којем није било тешко да погоди за 2:3.

90'+3. Посљедњи напад, корнер са лијеве стране, Гачић милиметарски прецизно убацује до Симића, који главом шутира и погађа за 3:3. Гости у невјерици, домаћи у трансу.

На крају и најреалнији исход 3:3, домаћи су били бољи у првом полувремену а Жупа у другом. Треба истаћи да је главни арбитар Вукић дозволио оштру на тренутке и грубу игру што резултирало нервозом на обије стране, у неколико наврата дошло је до међусобног кошкања играча,  а наш тим је сусрет завршио са чак 6 жутих картона.

У седам кола наш тим је скупио 8 бодова и тренутно се налази на 11.позицији, два бода више од посљедње добојске Слоге, а бод мање од петопласираних Лакташа. У наредном колу Минерал гостују у Жеравици код екипе Јединства.

ФК ''Минерал''- ФК ''Жупа Суперпетрол'' Милосавци 3:3
1:0 Славиша Продић 24'
1:1 Бојан Радић 56'
1:2 Жељко Тривић 60'
1:3 Бојан Радић 70'
2:3 Јоргован Симић 90+
3:3 Јоргован Симић 90+

Минерал: Омеровић, Ковачевић, Горановић, М.Поповић, Д.Поповић, Јовичић, Стојановић, Гачић, Симић, Вучић, С,Продић(од 60' Кузмановић)