''СЛОГА ПРЕОКРЕТОМ ДО ПОБЈЕДЕ''

''Пенали, црвени картони, голови, преокрет, рекордна посјета, рекордно обезбјеђење''

Бања Врућица ово још није видјела. Била је ово све само не још једна обична утакмица. Али кренимо редом.

15.коло донио нам је сусрет дванаесте и посљедње екипе на табели. С обзиром на најављени долазак гостујућих навијача, знајући да постоји нетрпељивост између навијача Слоге и навијача градског ривала Пролетера, сусрет је проглашен за ''утакмицу висиког ризика''. Подузете су све мјере да би утакмица протекао без икаквих инцидената. Већ сат времена прије почетка на стадиону се појавило око 50 полицајаца и неколико припадника специјалне полиције.

Минерал је наступио данас без Стојановића( суспендован од стране тренера), Човића, Симића, Ковачевића( који вјероватно  неће наступити до краја сезоне).

Чини се да је данашњи противник Слога из Добоја била прави ''мамац'' за публику па се на стадиону окупило око 1000 људи из свих дијелова општине Теслић. Заиста, наш клуб не памти када је посљедњи пут била оволика посјета на некој утакмици.

Тек што се кренуло с центра , проблеми за наш тим. Већ у петој минути се повриједио Дејан Јелић, који је одмах изашао а у игру је ушао млади Немања Павловић. Чини се да је повреда Јелића озбиљније природе и тешко да ће бити спреман за наредни меч.

У 10.минути на стадион долазе они због којих је тог дана на Бањи Врућици владало опсадно стање. Најватреније присталице клуба из Добоја, популарне ''Војводе'', њих око 30 је ушло на стадион.

Слога је преузела иницијативу и створила неколико прилика које су завршиле поред гола.

26.минута: Новајлија Петровић је оборен без лопте у казненом простору, судија се није двоумио , показао је одмах на ''бијелу тачку''. Петровић је преузео одговорност, шутира у лијеву страну и уз доста среће голману Лукановићу лопта пролази кроз руке за 1:0. Први гол Петровића у дресу нашег тима.

27.минута: Само што се кренуло са центра, изједначење. Ударац Бећаревића са неких 20 метара завршава иза леђа Омеровића за 1:1.

До краја полувремена није било много прилика.

Спектакуларно друго полувријеме.

46.минута: Тек што се кренуло с центра радост за домаће навијаче. Аут убацује Гачић у казнени простор тамо се најбоље сналази Петровић, који својим другим голом данас доводи Минерал поново у вођство 2:1.

Држао је тим са Бање Врућице ''фудбалски час'' гостима из Добоја све до 70.минуте. Створили смо неколико прилика преко Вучића, Павловића али се резултат није мијењао.

70.минута: Корнер за госте, лоша реакција одбране, лопта се одбија до Вуковића који је поспрема иза леђа Омеровића за 2:2.

Када смо очекивали подјелу бодова, пресудили су пенали.

80.минута: Прекршај Јотановића на ивици казненог простора, данас добри судија Тркуља је то окарактерисао као најстрожу казну. Сигуран са ''креча'' је био Лукић за 2:3.

82.минута: Душко Бећаревић(Слога) је због неспортског понашања добио директан црвени картон.

87.минута: Нападач гостију излази сам на Омеровића, голман домаћег тима га руши и то је пенал. Сада је сигуран реализатор најстроже казне био Видовић за коначан резултат утакмице 2:4.

70 минута добре игре ''пало је у воду'' у посљедњих 20. Иако смо имали цијели плијен у рукама, на крају смо остали без ичега. Један од разлога пораза и играчки дефицит, с обзиром да није било адекватне замјене за уморне играче у нападу. Радује нас добра представа Петровића и младог Павловића.

Осмим поразом у сезони пали смо у зону испадања и тренутно се налазимо на претпосљедњој позицији са 15 бодова, бодом више од посљедње Жупе. У наредном колу наш тим гостује и Лакташима код истоимене екипе директног конкурента у борби за опстанак.

ФК ''Минерал''-ФК ''Слога'' Добој 2:4
1:0 Петровић 26'(пенал) 1:1 Бећаревић 27' 2:1 Петровић 46', 2:2 Вуковић 71', 2:3 Лукић 80' (пенал), 2:4 Вуковић 87'(пенал)

жути картони: Поповић М., Поповић Д., Гачић(Минерал), Лукановић, Мујчић, Јовичић(Слога)
црвени картон: Бећаревић 84'(Слога)

Минерал: Омеровић, Копић, Горановић, Јотановић, М.Поповић, Д.Поповић, Д.Јелић(од 7' Павловић), Томић,Гачић, Вучић, Петровић
тренер: Дујаковић Зоран

Слога: Лукановић, Јанковић, Вуковић, Станишић(од 80' Шућур), Мујчић, Халиловић, Ристић(од 90' Тодић), Јупић(од 69' Јовичић), Бећаревић, Лукић, Благојевић
тренер: Митар Лукић