''ПОРАЗ У ЛАКТАШИМА''

''Минерал разочарао''

У оквиру 16.кола Друге лиге РС, група ''Запад'', фудбалери Минерала уписали су девети овосезонски пораз.

''Десетковани'' и данас очајни Минерал није заслужио ништа друго сем пораза.

Већ на почетку утакмице, домаћи стварају двије прилике које одлазе поред гола. Наш тим је покушао преко Вучића , али голман гостију је био сигуран. Најбољу шансу за тим са Бање Врућице имао је Горановић, али је његов ударац одбранио Кутић.

Лоша игра у нападу наших играча неколико пута је створила контру за домаће,а најбољу шансу из те контре је имао Стаменковић, али је његов ударац на гол-линији зауставио данас сјајни Горановић.

38.минута:  Да ли је то био шут или центар-шут, не зна се, али је завршио у мрежи. Стаменковић је покушао са врха казненог простора, Омеровић лоше реаговао а лопта се од стативе одбила у гол.

Наставио је некадашњи Премијерлигаш притисак на наш гол и у другом полувремену и то је резултирало.

58.минута: Милиновић пробио по десној страни, убацио, а Глишић са пет метара матирао Омеровића за 2:0.

Имали су домаћи још покушаја и да није било данас сјајног Јотановића вјероватно би пораз био и убједљивији.

Копић је својим уласком унио мало живости у игри па је Минерал запријетио са неколико удараца Гачића, Томића али се резултат није мијењао.

Утисак је да је ''Жута подморница'' потпуно разочарала данас. Игра је била неорганизована ,без икакве идеје у нападу. Позитивну оцјену заслужули су сјајни Јотановић који је био ''господар'' наше одбране и Горановић који је играо добро и у нападу и у одбрани. Борбен је био и млади Томић, а остали ништа.

Минерал је тренутно на 13.мјесту и у случају да Жупа данас освоји барем бод, преузели бисмо ''фењер''. У наредном колу долази нам Омарска.