''ПРВА ТРИ БОДА ОВЕ СЕЗОНЕ''

В.Павловић
      Фудбалери Минерала остварили су прву побједу ове сезоне. У оквиру трећег кола РФЛ ''Центар'', пред домаћом публиком Минерал је савладао ОФК ''Придјел'' из Доњег Придјела са 5:0.

Након два стартна ремија, побједа је била императив у овом сусрету што је на крају и учињено.  Сусрет је одигран по изузетно топлом времену па су услови за игру били тешки, посебно у првом полувремену. Минерал је био много боља екипа у овом сусрету и потпуно заслужено освојио три бода.

У првом полувремену држао је наш тим лопту у свом посједу, играо одлично одбрану и није дозволио противнику да приђу ближе од 20 метара од гола Вуковића. Ипак, у нападу није штимало, игра је била доста неповезана. Перишић је покушао ударцем са 25 метара, лопта је отишла преко гола, покушавали су и Ковачевић и оба Павловића али нису били спретни у завршници. Ипак, на полувријеме смо отишли са предношћу.

34.минута: Гости изводе аут,  лопту узима С.Човић додаје до Ковачевића , а овај сјајним ударцем са двадесетак метара у десну страну гола Придјела(лопта се од стативе одбила у гол) доводи наш тим у вођство 1:0.

Друго полувријеме много боља и ефикаснија игра тима са Бање Врућице који у потпуности ''нокаутира'' екипу из Доњег Придјела. За само пет минута у другом полувремену наши играчи ријешају питање побједника.

52.минута: Још један сјајан гол! Млади капитен В.Павловић примио је лопту на неких 20 метара, шутира лијевом ногом, лопта од десне стативе се одбија у гол. Јањанин се испружио колико је дуг али шансе није било. Резултат је 2:0.

54.минута: Мајсторија! Славиша Човић узео је лопту на центру , кренуо у соло продор, нанизао пет-шест играча, изашао пред голмана и рутински га матирао за 3:0.  Био је то први гол Човића још од септембра 2013.

57.минута: 30 секунди прије, из игре је изашао Славиша Човић а у игру је ушао Данијел Човић. Корнер је с десне стране убацио капитен В.Павловић а у свом првом контакту с лоптом Д.Човић повећава резултат на 4:0.

70.минута: Д.Човић добија лопту на десној страни, убацује на другу страну до Д.Поповића који спушта лопту Ковачевићу, а овом није било тешко да је пошаље иза леђа Јањинина за свој други а  Минералов пети гол у овом мечу.

До краја се резултат није мијењао, иако су ''жути'' могли да постигну још који гол да су искористили своје шансе, прије свега се мисли на шансу Ковачевића када је са пет метара послао лопту преко гола.
 Све у свему убједљива и заслужена побједа која ће дати самопоуздања нашим момцима пред наставак сезоне.

У досадашња три кола, Минерал је скупио пет бодова и налази се на петом мјесту. Прву позицију држи екипа Слоге из Дугог Поља са максималних 9 бодова, а у сљедећем колу наш тим управо гостује у Дугом Пољу.

3.коло РФЛ ''Центар''

Бања Врућица:

ФК ''Минерал''-ОФК ''Придјел'' Доњи Придјел 5:0

1:0 Ковачевић(34), 2:0 В.Павловић(52), 3:0 С.Човић(54), 4:0 Д.Човић(57), 5:0 Ковачевић(70)
жути картони: Јотановић(Минерал), Глигорић( Придјел)

Минерал: Вуковић, Д.Поповић, Горановић, Ђукарић, С.Човић(од 55' Д.Човић), Н.Павловић, Јотановић(од 65' Милојевић), М.Поповић, В.Павловић, Ковачевић, Перишић(од 53' Д.Јелић)

Придјел: Јањанин, Манојловић, Станимировић(од 41' Кршић), Иванчевић, Петковић, Николић, Даниловић, Рончевић, Марковић, Глигорић, Николић