''ПЕТАРДОМ'' ДО ЈЕСЕЊЕ ТИТУЛЕ

Фудбалери Минерала су у посљедњем колу јесењег дијела првенства у Регионалној лиги ''Центар'' на Бањи Врућици рутински савладали Озрен из Пакленице са 5:1 и први дио шампионата окончали на првом мјесту.

Након Придјела и Руданке , и Озрен је ''пластику'' напустио са пет голова у својој мрежи.
Сусрет је одигран по лијепом и сунчаном времену, а публика је могла да ужива у сјајној игри наших играча, посебно у првом полувремену.

Кренуо је наш тим фуриозно на гол гостију и након неколико почетних пропуштених прилика, успио да сјајним акцијама сломи противника.

12.минута: Сјајан пас са центра је упутио Перишић до Р.Поповић који се налазио у казненом простору, а овај лопту прослијеђује до Ковачевића који је поспрема у мрежу за 1:0. Ово је био 13 гол Ковачевића у исто толико утакмица, у просјеку један по утакмици.

16.минута: Само 4 минута је било довољно Минералу да увећа предност. Гости губе лопту на својој половини, она долази до Р.Поповића који ефектним ударцем са 16 метара повећава резултат на 2:0.

Наставио је Минерал правити шансе, а два најљепша гола виђена су у размаку од једне минуте.

27.минута: Перишић сјајно додаје до Човића, који се налазио на десној страни, он дрибла једног играча и сјајно шутира са неких 15 метара у супротни угао голмана гостију за 3:0. Био је ово трећи овосезонски гол Човића.

28.минута: Само минут касније, идентична акција. Овога пута Човић додаје до Р.Поповића који сјајно шутира за 4:0.

Друго полувријеме наши играчи су играли доста опуштеније, па су виђена само два гола, по један на обе стране.

56.минута: Хет-трик Раде Поповића. Убацио је из корнера,а лопта се од играча Озрена одбила за 5:0 и осми овосезонски гол Поповића.

63.минута: Тодоровић ударцем са неких пет метара послије индиректног ударца поставља коначан резултат утакмице 5:1.

Могао је наш тим постићи још који гол, али је на голу био сјајан голман екипе из Пакленице. Заустављао је ударце Д.Јелића, Р.Поповића. Ковачевићев ударац главом након корнера је зауставила статива, док је фантастичан шут Д.Поповића са неких 25 метара завршио на пречки гола гостију.

Први дио шампионата Регионалне лиге ''Центар'' је завршен. Минерал је јесењи шампион са 28 бодова, колико има и другопласирана Слога из Дугог Поља али наш тим има бољу гол-разлику.

Првенство се наставља на прољеће када нам долази Полет из Брода.