''БОДОВЕ ОДНИО ХАЈДУК''

'' На Бањи мук, бодове однио Хајдук''.

Фудбалери Минерала поражени су на домаћем терену од екипе Хајдука из Баткуше резултатом 2:1, у оквиру 15.кола РФЛ ''Центар''.

''Тмуран дан и ''покисли'' Минерал''

Ако занемаримо резултате из Друге лиге, једина екипа из нижег ранга од Друге лиге која је у такмичарском мечу успјела побиједити Минерал , на ''пластици'' била је екипа ''Наша крила'' прије двије и по године. Данас је то успио и Хајдук из Баткуше.

Наш тим данас није могао рачунати на Човића, Ђукарића, Д.Поповића, Јотановића. Први пута у каријери на голу је био млади Секулић(16). Тим из Баткуше дошао је у много квалитетнијем саставу од оног јесенас, а наш тим ни слика ни прилика оне ''машине'' од прошле јесени. По тмурном дану и клизавој ''пластици'' боље су се снашли гости.

Већ првим звиждуком судије Тодића ''кола су кренула низбрдо...'''

Симеуновић
1.минут: 15 секунди! Толико је требало гостима да изведу центар, избаце брзоногог Симеуновића, који вара Горановића , излази сам испред Секулића и матира га за 0:1.

Шок за домаћина већ на самом старту. Наставили су гости притисак на наш гол у циљу да ''нокаутирају'' противника.

14.минута: Поново Симеуновић прави проблем нашој одбрани, излази сам пред гол, са леђа га руши И.Јелић, судија показује најстрожу казну и црвени картон за нашег штопера. Већ од 14 минута играмо са играчем мање.  Лопту узима Чанчаревић, али његов ударац на одушевљење домаће публике брани Секулић.

Одбрањен пенал дао је нашим играчима ''крила'', те су свим силама пријетили голу гостију иако су имали човјека мање у пољу.  Неколико пута смо пријетили послије прекида, ударцем Р.Поповића, Перишића. У 30.минути Перишић је ударцем са ивице казненог простора погодио стативу. Неколико шанси су пропустили наши играчи након што су каснили на лопту. Гости су имали погођену стативу, али и неколико сјајних шутева које је одбранио Секулић.

40.минут: Сјајну лопту шаље Павловић ка Симићу,гостујући играч неспретно реагује, Симић излази ''1 на 1'' са гостујућим голманом и прецизним ударцем доноси изједначење.

На одмор се отишло са резултатом 1:1.

Иако је Минерал био много бољи у првом полувремену, очекивало се да ће то наставити и у другом, али потпуно другачија слика.
Гости поново много боље отварају утакмицу и стижу до предности.

49.минут: Након корнера за Хајдук, гужву у казненом простору користи гостујући играч Чанчаревић, спретно реагује и постиже гол за 2:1.

Нажалост, није стигао прави одговор нашег тима на овај гол. Било је неколико прилика, најбољу је пропустио Симић , када је са пет метара главом шутирао преко гола. Покушали су и Перишић и Д.Човић ударцима из даљине , али промјене резултата није било. У 65.минути гостујући играч потпуно оправдано добија други жути картон, те су посљедњих 25 минута обије екипе имале по десет играча на терену.

Није то био прави Минерал данас, лоша , неповезана игра, у неким тренуцима и безидејна. Прва два кола овог прољећа дала су велику опомену нашем тиму уколико жели борбу за титулу, јер су данашњим поразом пали на друго мјесто са три бода заостатка за екипе Слоге из Дугог Поља. У наредном колу наш тим гостује у Придјелу код истоимене екипе.

ФК ''Минерал''- ФК ''Хајдук'' Баткуша 1:2
Симић(40); Симеуновић(1), Чанчаревић(48)

Жути картон: Поповић, Стефановић(Хајдук)
Црвени картон: И.Јелић 14'(Минерал), Марковић 64' ( Хајдук)

Минерал: Секулић, Горановић, Симић, Д.Јелић(од 64' Д.Човић), Н.Павловић(од 46' Ковачевић), М.Поповић, Р.Поповић, В.Павловић, Перишић(од 67' Гачић), И.Јелић, Долић
тренер: Бојан Јелић

Хајдук: Раденковић, Илинчић, Божановић, Петровић, Поповић, Илинчић(од 9' Марковић), Чанчаревић, Хећимовић( од 89' Симић), Танасић(од 47' Павић), Стефановић, Симеуновић
тренер: Ненад Максимовић